Güncel

Rusya: Her alanda iş birliğine hazırız

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran’ı ziyaret eden Rusya Federasyonu Türkiye Ticaret Temsilcisi Aydar Gashigullin, Ankara’nın yüksek bir ticari potansiyele sahip olduğunu belirterek, her alanda iş birliğini geliştirmek istediklerini söyledi.

Rusya: Her alanda iş birliğine hazırız

9 Şubat 2017 21:38
-A

+A


Rusya Federasyonu Türkiye Ticaret Temsilcisi Aydar Gashigullin, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran’ı makamında ziyaret etti. Türkiye ile Rusya’nın birbirine ihtiyacı bulunan “kardeş ülkeler” olduklarını vurgulayan Gashigullin; “Rusya Türkiye’ye çok önem veriyor. Bankacılık, finans, inşaat, tekstil, enerji, kısacası her alanda iş birliğine hazırız” ifadelerine yer verdi.
Gashigullin, Ankaralı iş adamlarını 1-3 Haziran’da tarihlerinde düzenlenecek Rusya’nın en önemli ekonomik forumlarından St. Petersburg Uluslararası Ekonomik Forumu’na davet etti.
Türk iş adamlarının Rusya’da 10 milyar dolarlık yatırımı bulunduğunu, oteller ve sanayi tesisleri inşaa ettiklerini anlatan Gashigullin, İtalyan ve Japon şirketlerinin de katıldığı büyük ihaleleri Türk şirketlerinin kazandığını kaydetti. Gashigullin, Moskova’dan Sibirya’ya kadar Rusya’nın her bölgesinde Türk iş adamlarının faaliyet gösterdiği bilgisini verdi. Gashigullin, Ankara’da “Rusya Günleri” etkinliği gerçekleştirmek istediklerini de sözlerine ekledi.
BARAN: “İLİŞKİLERİMİZ DAHA DA İYİ OLACAK”
ATO Başkanı Gürsel Baran ise Türkiye-Rusya ilişkilerinin çok eski tarihlere dayandığını hatırlatarak, şunları söyledi:
“Dünyanın en önemli ekonomilerinden biri Rusya, diğeri de Türkiye’dir. Coğrafyamızın vazgeçilmez iki ülkesiyiz. Aramızdaki sorunları önemli ölçüde aştık. İki dost ve kardeş ülke olarak ilişkilerimiz daha da iyi olacak. Birbirimizin eksiklerini tamamlamalıyız. Birbirimize zararımız olmaz, faydamız olur. Zaman zaman sıkıntılar yaşasak da birbirimize güvenmek zorundayız.”
Türkiye ve Rusya arasındaki sıkıntılı dönemden turizmin ve yaş gıda sektörünün olumsuz etkilendiğini kaydeden Baran, “İnşallah 2017’de bu sorunları aşarız. Aramızda çözümsüz hiçbir sorun olmaz” diye konuştu.
Baran, Rusya Federasyonu Türkiye Ticaret Temsilcisi Aydar Gashigullin’e “Rusya Günleri” etkinliğini birlikte düzenleme önerisinde bulundu.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Türel, 2019'un startını verdi

Türel, 2019'un startını verdi

20:12 - 20 Ağustos 2017

YAYLADA KAÇAK AVI

YAYLADA KAÇAK AVI

20:58 - 20 Ağustos 2017

'Nifak cinayetten kötüdür'

'Nifak cinayetten kötüdür'

19:19 - 18 Ağustos 2017

Gedevet'e kapalı pazar sözü

Gedevet'e kapalı pazar sözü

19:28 - 18 Ağustos 2017

'Hizmet yağdırmaya  devam edeceğiz'

'Hizmet yağdırmaya devam edeceğiz'

19:36 - 18 Ağustos 2017

Başkanlara  açıklama yasak

Başkanlara açıklama yasak

19:31 - 18 Ağustos 2017

Kurban Bayramı'nda 53  bin personelle denetim

Kurban Bayramı'nda 53 bin personel…

19:27 - 18 Ağustos 2017

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2771 Oy (%74)

  • Hayır : 951 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE

                  AYNA MAGAZİN