Yaşam

Plastik palet kullanım avantajları

Plastik palet kullanım avantajları

16 Şubat 2017 14:37
-A

+A

 

Plastik Palet, dış ambalajın en önemli parçası olup, paketlenmiş ürünlerin forklift ya da transpalet aracılığı ile kolaylıkla taşınabilmesi için plastikten hazırlanmış malzemelerdir.

Dış ticaret ile artan palet dolaşımında, paletler zararlı böcek ve haşeratın bir diğer ülkeye ulaşıp o ülkenin bitki sağlığına zarar vermemesi için fumigasyon ya da ısıl işleme tabi tutularak zararlılardan temizlenmektedir. Bu konu ile ilgili uluslararası katı kurallar getirilmiştir.

Plastik palet ahşap palete oranla on misli daha fazla uzun ömürlüdür. Nakliyat da ise çok daha fazla ağırlığa ve zaman karşı dirençlidir, esnektir.

Kara, hava ve deniz nakliyatında, uluslararası nakliyatta Asya, Avrupa, Afrika, Amerika ve Avusturalya kıtalarına, yabancı ülkelere veya yurtiçinde ürünlerinizi taşımanın en sağlam yolu plastik paletlerdir. Uluslararası İthalat-ihracat standartlarına uyumludur. Plastik paletler doğası gereği, ısıl işlem veya emprenye ve benzeri işlemler gerekmemektedir. 

Avrupa Birliği sağlık ve hijyen kurallarına %100 uyum sağlar. Tahta paletlerde oluşan haşere, böcek ve hastalıklara kapalıdır. Bünyesinde bakteri mikrop ve mantar oluşturmaz. Hastalık taşımaz ve bulaştırmaz.  Hijyenik oda ve temiz alan koşullarına ve uygulamalarına doğası gereği uyum sağlar
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2854 Oy (%74)

  • Hayır : 977 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE