Belediye

Personele resmi yazışma ve arşivleme eğitimi verildi

Alanya Belediyesi, iç ve dış birimlerde resmi yazışma ve arşivleme görevinde çalışan tüm personel için Kültür Merkezi’nde 2 gün sürecek bir eğitim programı başlattı.

Personele resmi yazışma  ve arşivleme eğitimi verildi

17 Kasım 2016 21:04
-A

+A

Kamu Yönetimi Uzmanı Tarık Zeki Şahım tarafından verilecek eğitimler, resmi yazışma kuralları, dosyalama ve arşiv hizmetleri başlıkları altında toplandı.
Belediye Binası ve dış hizmet birimlerinde resmi yazışma ve arşivleme ile ilgili görevli personellere yönelik olarak gerçekleştirilen Resmi Yazışma Kuralları, Dosyalama ve Arşiv Hizmetleri Eğitimine, 17 Kasım bugün başlandı.
Kamu Yönetimi Uzmanı Tarık Zeki Şahım birinci günkü eğitimde resmi yazışmaların kamu kurumları açısından önemi, dosyalama kuralları ve resmi yazışmaların arşivlenmesinin kurum açısından önemine dair bilgiler verdi. Şahım, Alanya Belediyesi’nin kullandığı (SAYSİS) Elektronik Belge Yönetim Sistemiyle ilgili personelin sorularını yanıtladı. 5n 1K kuralının habercilikte ne kadara önemliyse, resmi yazışmalarda da o kadar önemli olduğuna vurgu Yapan Uzman Şahım, elektronik imzanın önemine dikkat çekti. Gelecekte kağıtla yazışmaların bırakılarak tamamen elektronik yazışmalara geçileceğini öngören Tarık Zeki Şahım, bundan da ülkelerin ciddi tasarruf sağlayacağını söyledi.
‘EĞİTİMLER KURUMSAL YAPIMIZA GÜÇ KATACAKTIR’
Yarın da devam edecek Resmi Yazışma Kuralları, Dosyalama ve Arşiv Hizmetleri Eğitimleriyle ilgili bilgi veren İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Gani Şahin, “Eğitimlerimiz Alanya Belediyesi’nin kurumsal yapısına güç katacaktır.” dedi.
2 günlük hızlandırılmış bir eğitim başlattıklarını, bunu da slaytlarla desteklediklerini kaydeden Şahin, eğitimlerin sonunda Alanya Belediyesi’nin resmi yazışma, dosyalama ve arşivleme hizmetlerinin daha da hızlanarak seri olacağını ifade etti.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2453 Oy (%73)

  • Hayır : 890 Oy (%27)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE