Siyaset

Paraguay'a FETÖ ile mücadele teşekkürü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Latin Amerika programı çerçevesinde gittiği Paraguay temasları kapsamında Paraguay Dışişleri Bakanı Eladio Loizaga ile ikili ve heyetler arası görüşme gerçekleştirdi.

Paraguay'a FETÖ ile mücadele teşekkürü

1 Şubat 2017 20:03
-A

+A

 Yaklaşık 1,5 saat süren görüşmenin ardından iki mevkidaş, "Dostluk ve İşbirliği Anlaşması" ile "Hava Ulaştırma Anlaşması"nı imzaladı. İmzanın ardından gerçekleşen ortak basın toplantısında konuşan Bakan Çavuşoğlu, Paraguay'ı ziyaret eden ilk Türk Dışişleri Bakanı olmaktan memnuniyet duyduğunu belirterek, bu ziyaretin ikili ilişkileri geliştirme niyetlerinin açık bir göstergesi olduğunu ifade etti. Bakan Çavuşoğlu, 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi sonrası Paraguay hükümetinin Türkiye ile dayanışması ve Türkiye'nin FETÖ'nün dış bağlantılarıyla mücadelesine destek vermesinden dolayı Paraguay'a teşekkür ettiklerini bildirdi.
FETÖ PARAGUAY'DAN TEMİZLENECEK
Bakan Çavuşoğlu, "Paraguay Dışişleri Bakanı Eladio Loizaga'ya New York'ta FETÖ bağlantılı kişi ve kurumlarla ilgili bilgi sunmuştum. Çok yakından takip ediyorlar. Güncellenmiş listeyi yeniden verdim. Burada FETÖ'ye karşı işbirliğimiz artarak devam edecek. FETÖ nerede olursa olsun peşini bırakmayacağız. Bu terör örgütünden sadece Türkiye içinde değil, her yerde hesap sormaya devam edeceğiz. Çünkü terör örgütlerinin yeri bu tür ülkeler değildir. Terör örgütleri ancak dağlarda barınabilir. Şehirler değildir, demokratik medeni ülkeler değildir. Paraguay'ın da bu konuda hassas olduğunu görmek ayrıca bizi mutlu etti" diye konuştu.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2883 Oy (%72)

  • Hayır : 1100 Oy (%28)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE