Sağlık

Palyatif bakım hastaları unutulmadı

14 Ekim Dünya Palyatif Bakım Günü kapsamında ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde farkındalık yaratmak adına bir etkinlik düzenlendi.

 Palyatif bakım hastaları unutulmadı

13 Ekim 2017 11:16
-A

+A

 
 
Hastane Yönetimi ve Palyatif Bakım Ünitesinde çalışan sağlık personelleri ünitede yatmakta olan hastalarla bir araya geldi. Hastalara saz ve gitar eşliğinde müzik ziyafeti sunuldu. Çalan türkülere eşlik eden hastalar bir nebzede olsa hastalıklarını unutarak eğlenceli anlar yaşadı. Unutulmaz anlar yaşayan hasta ve hasta yakınları bu anı sağlık çalışanlarıyla birlikte pasta keserek  ölümsüzleştirdi.  
Palyatif Bakım Servisi Sorumlusu Radyasyon Onkolojisi Uzm. Dr. Oya Malbora Karadağ; “Palyatif Bakım Ünitesinde ekibimizle birlikte hastalarımıza en iyi hizmeti sunmaya çalışmaktayız. Yaşamını tehdit eden rahatsızlıklarla karşı karşıya kalan hastalarımıza ve hasta yakınlarına burada  fiziksel, psikososyal ve ruhsal problemlerini  erken tespit etmeye çalışmakta ve  etkili bir değerlendirmeyle sorunlarını  önleyebilmek için hizmet vermekteyiz. Hastalarımızın yaşam kalitesini arttırmak için ekibimizle birlikte elimizden gelen gayreti göstermekteyiz” dedi. Hastane Başhekimi Dr. Tevfik Yazan ise; “Yönetim olarak hastalara moral ve destek vermek, farkındalığı arttırmak adına bu tür etkinliklere önem veriyoruz.  Palyatif Bakım Birimimiz sayesinde kanser ve kalp damar hastalıklarını daha hızlı tespit edebilmekteyiz.  Hasta ve hasta yakınlarımıza  daha iyi olanaklarda daha kaliteli sağlık hizmeti vermek için  büyük bir özveri ile  çalışmaktayız” dedi.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2849 Oy (%74)

  • Hayır : 976 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE