Eğitim

Özgün Kardelen Ulusal Kongrede

Özgün Kardelen Ulusal Kongrede

13 Kasım 2017 21:09
-A

+A

Özgün Kardelen Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi kurucusu Psikolog Feridun Özdeş, kurum uzmanlarından Ebru Kaya ve Havva Yılmaz ile Samsun’da gerçekleşen 27. Ulusal Özel Eğitim Kongresine katıldı.
 
1991 yılından buyana her yıl düzenlenen Ulusal Kongrede özel eğitim politikaları, bilimsel yayınlar, politikalar ve uygulamalar tartışılıyor.
Yüzlerce akademisyenin ve alan çalışanlarının katıldığı kongrenin bu yılki ana teması “Özel Eğitimde Bilimsel Dayanaklı Uygulamalar” oldu. 
27. MESLEK YILINDA 27. ULUSAL KONGRE
Özgün Kardelen Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucusu Psk. Feridun ÖZDEŞ yaptığı açıklamada “ Meslek yaşantımın ilk yılında rahmetli Mitat Enç hocamızın anısına başlayan ulusal kongre bilimsel bir toplantı olmasının yanısıra aynı zamanda benim meslek yaşantımla yaştaş olması bana ayrı bir gurur vermektedir. Üç gün süren bu kongrede bilimsel toplantılara katılıp alanın duayeni hocalarımızla da görüş alış verişinde bulunarak eğitim modellerimizi tartışma imkanı bulduk. Çok verimli üç gün geçirdik. Kongrede yaptığımız ikili görüşmeler sonucunda yakın zamanda Alanyamıza alanın önemli isimleri gelip hemen eğiticilerin eğitimini hem de aile eğitimini gerçekleştirecekler.
ÖZGÜN KARDELEN MODELİ İLGİ İLE TAKİP EDİLİYOR
Özellikle Otizm Spekturum Bozukluğu Tanısı almış bireylerle yapılan eğitim ve rehabilitasyon çalışmalarında uygulanan model ve alınan başarılı sonuçlar kongreye katılan akademisyenler tarafından taktirle karşılandı. Modelin aslında istenilen bir eğitim modeli olmasına karşın uygulamanın ülkemizde yaygınlaşmaması ancak Alanya Özgün Kardelen Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi’nde yıllardır başarı ile uygulanması birçok katılımcının modeli incelemek için Alanya’ya gelmesine neden olacak.
 
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2891 Oy (%71)

  • Hayır : 1154 Oy (%29)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE