Spor

Oyun iyi sonuç yok

Aytemiz Alanyaspor Teknik Direktörü Hüseyin Kalpar, "Son 2 haftada hek etmediğimiz mağlubiyetler aldık. İyi oynuyoruz, pozisyona giriyoruz ancak gol atamıyoruz. 2 haftadır rakip kaleciler haftanın kalecisi seçiliyor. Bu şanssızlığımız bir yerde kırılacaktır" dedi.

Oyun iyi sonuç yok

3 Kasım 2016 00:33
-A

+A

Aytemiz Alanyaspor Teknik Direktörü Hüseyin Kalpar, "Son 2 haftada hek etmediğimiz mağlubiyetler aldık. İyi oynuyoruz, pozisyona giriyoruz ancak gol atamıyoruz. 2 haftadır rakip kaleciler haftanın kalecisi seçiliyor. Bu şanssızlığımız bir yerde kırılacaktır" dedi.

Aytemiz Alanyaspor Teknik Direktörü Hüseyin Kalpar, ligde son 2 haftadır çok sayıda pozisyona girdiklerini ancak rakip kalecilerin iyi kurtarışlarının gol atmalarına engel olduğunu söyledi. İyi oynayan bir takım hüviyetinde olduklarını belirten Kalpar, "Son 2 haftayı değerlendirirsek, hak etmediğimiz mağlubiyetlerle karşı karşıya kalıyoruz. Hatta rakibin hocaları da bunu söylüyor. Onların söylemesi bize birşey kazandırmıyor ancak gerçekleri konuştukları için kendilerine teşekkür ediyorum. Bu takım gol yemeden gol atma özelliği içerisinde olması gerekirken, çok basit goller yiyoruz. O basit gollerden dolayı da mağlubiyet kaçınılmaz oluyor. Oyuna baktığımızda herkes gibi ben de keyif alıyorum. İstatistikler çok farklı bir şekilde lehimize olmasına rağmen maç sonuçları istatistiklerle doğru orantılı olmuyor. Bu saatten sonra kötü oynayıp maç kazanmak daha doğru. Bizim maç kazanmaya ihtiyacımız var. İnanıyorum ki bu şanssızlık bir yerde kırılacak" dedi.
KAZANMAYI BECERMELİYİZ
Bireysel hatalardan yenen goller ve gol atma beceresi dışında futbol adına gereken herşeyi yaptıklarını dile getiren Kalpar, "Pozisyona girememiş, mücadele etmemiş ve koşmamış olsak kendimi suçlayacağım. Bunların hepsini mümkün olduğu kadar iyi yapıyoruz. Hareketli bir oyunca biz kulübede çok fazla müdahale edemiyoruz. Basit ve bireysel hatalardan kaynaklı gol yiyoruz. Bursaspor maçında da Kasımpaşa maçında da böyle oldu. Bir takım koşuyorsa, mücadele ediyorsa, arzu ve isteği varsa, pozisyonlara giriyorsa, bunları kaçırıyorsa bir yerde şans döner diye düşünüyorum. İnşallah bu şanssızlığımızın döneceği maç en önce yapacağımız maç olur. 5 takımın 11 puanı var. Bir maç sıralamada çok fazla yer değiştirebiliyor. Biz 2 haftada 1 puan bile almış olsak bu durumda olmayacaktık. Şanssız bir şekilde kaybettik. Kazanmayı da becerebilmeliyiz. Bunu yapabilecek gücümüz var.
VAGNER KÖTÜ DEĞİL
Aissati'ye yönelik eleştiride de yanıt veren Kalpar, "Bireysel olarak birilerini suçlamak çok doğru değil. Pas yüzdemizi Aissati çok daha iyi ortaya koyuyor. Pas yüzdemize olumlu katkısı var. Aissati üzerinden değerlendirme yapmak çok doru olmaz. takım olarak maç kazanamıyoruz. Tabi ki birileri değerlendirme yapabilir. Ancak bizim teknik adam olarak doğru değerlendirme yapmamız gerekiyor. Bir kişiye yüklenmememiz gerekiyor. Eğer kaçırılan pozisyonlar gol olsaydı bunların hiçbirini konuşmazdık. Bireysel hatalardan gol yemesek yine bunlar konuşulmaz. Bu hataları Aissati yapmadı. Ben Aissati veya başka bir ismin gündeme gelmesinin doğru olmadığını düşünüyorum. eğer kaybediyorsak, takım halinde kaybediyoruz. Kazanırsak da takım halinde kazanıyoruz. Önemli olan tam anlamıla takım ruhunu sahaya yansıtmaktır. Biz bunu yapıyoruz ancak gol yollarında sıkıntı yaşıyoruz. Vagner kötü mü oynuyor? Pozisyona giriyor. 2 haftadır rakip takımın kalecileri haftanın kalecisi oluyor. Bu takım kazandığı zaman herşey çok daha iyi olacaktır."
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

"Süper Lig'in  kıymetini bilelim"

"Süper Lig'in kıymetini bilelim"

20:34 - 20 Temmuz 2017

Payalarspor İlyas'ı aldı

Payalarspor İlyas'ı aldı

21:23 - 17 Temmuz 2017

Şampiyon Finlandiya oldu

Şampiyon Finlandiya oldu

21:22 - 17 Temmuz 2017

Remy Riou, transfer için geldi

Remy Riou, transfer için geldi

21:21 - 17 Temmuz 2017

İki gün mola

İki gün mola

21:19 - 17 Temmuz 2017

Vagner Love geldi

Vagner Love geldi

21:16 - 17 Temmuz 2017

Sajjad memleketine göndü

Sajjad memleketine göndü

00:25 - 7 Temmuz 2017

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2742 Oy (%75)

  • Hayır : 932 Oy (%25)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE

                  AYNA MAGAZİN