Eğitim

Öğrencilere hibe desteği

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Eğitim Fakültesi ve Uluslararası İlişkiler Ofisi koordinatörlüğünde başvurusu yapılan “Creative InternPrize” Projesi, Avrupa Birliği Erasmus+ Programı 2016 Yılı Ana Eylem 2 Mesleki Eğitim Alanında Stratejik Ortaklıklar Projeleri kapsamında Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibe almaya hak kazandı.

Öğrencilere hibe desteği

3 Ocak 2017 21:14
-A

+A


Akdeniz Üniversitesi’nin hazırladığı “Creative InternPrize” Projesi 2016 yılında Yenilik Geliştirmeye Yönelik Mesleki Eğitim Stratejik Ortaklıklar faaliyeti kapsamında Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibe desteği almaya hak kazanan 25 proje arasına girmeyi başardı. 1 Eylül 2016 ile 31 Ağustos 2018 tarihleri arasında yürütülecek Creative InternPrize ortaklığı, eğitim ve öğretim amacıyla bir araya gelen 3 meslek okulu, 1 adet mesleki eğitim sağlayıcısı, 1 adet yetişkin eğitimi sağlayıcısı, 3 üniversite, 1 girişim merkezi ve 2 sivil toplum örgütü olmak üzere 11 ortaktan oluşuyor.
Creative InternPrize, yaratıcı endüstri alanlarında işe başlamak isteyen mesleki eğitim öğrencileri için okul ortamında iş temelli öğrenme çıraklığı deneyimi ile fırsatlar sağlayacak. Proje ile yereldeki sanayi ve kültür, medya, sosyal hizmet, gençlik ve diğer alanlardaki aktörlerle okulların işbirliği yapması sağlanacak. Öğrencilerin iş piyasasıyla temasa geçmesinin amaçlandığı proje ortaklar tarafından geliştirilecek dijital bir platform tarafından da desteklenecektir.
Akdeniz Üniversitesi’nin öncelikleri arasında mesleki eğitimin desteklenmesi olduğunu ifade eden AÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, projenin üniversitemiz öğrencilerine ve öğretim elemanlarına önemli bir katkı sağlayacağını ve Akdeniz Üniversitesi’nin AB projelerinden azami düzeyde yararlanarak uluslararası platformda daha aktif yer alacağını söyledi.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2891 Oy (%72)

  • Hayır : 1149 Oy (%28)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE