Eğitim

Öğrenciler ‘tasarruf’ta yarışacak

Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş (AEDAŞ) Antalya’da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen 3 okulda, toplam 300 öğrenciye ‘enerji tasarrufunu’ anlattı. AEDAŞ 9-15 Ocak Enerji Tasarruf Haftası kapsamında, gelecek nesillere tasarruf bilincini yerleştirebilmek için eğitimlere ek olarak Antalya genelindeki tüm okullarda ‘Enerji Tasarruf Yarışması’ da düzenledi.

Öğrenciler ‘tasarruf’ta yarışacak

12 Ocak 2017 20:23
-A

+A

Enerji tasarrufunun öneminin kavranması için özel bir çalışma başlatan AEDAŞ, Muratpaşa Melahat Faraçlar Ortaokulu, Kepez Hüseyin Avni Çöllü Ortaokulu ve Konyaaltı Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu’nda toplam 300 öğrenciye eğitim verdi. AEDAŞ Eğitim Yöneticisi Şeyma Mutlu tarafından verilen eğitimlerde enerjimizi neden tasarruflu kullanmamız gerektiği, evde ve okulda nasıl enerji tasarrufu yapılabileceği, enerji kaynaklarının bir gün tükenebileceği ve gelecek için şimdiden önlem alınması gerektiği anlatıldı.
AEDAŞ, tasarruf eğitimlerinin yanı sıra tasarruf bilinci oluşması için yine MEB aracılığı ile Aralık 2016 itibarıyla Antalya genelindeki tüm okullarda ‘Enerji Tasarruf Yarışması’ başlattı. İlkokul seviyesinde resim, ortaokul seviyesinde şiir ve lise seviyesinde kompozisyon yarışması yapılırken, dereceye girenler MEB tarafından belirlenerek ay sonunda düzenlenecek törenle ödüllendirilecek. AEDAŞ tarafından söz konusu yarışmanın birincilerine laptop, ikincilere tablet, üçüncülere mp4 çalar hediye edilecek. Enerji Tasarruf Haftası’nın önemine değinen ve bu anlamda yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren AEDAŞ Genel Müdürü Murat Yiğit, tasarruf alışkanlığının küçük yaşlarda edinildiğine işaret ederek, “Türkiye’nin kaynaklarını korumak ve gelecek nesillere aktarmak hepimizin görevi. Bir enerji şirketi olarak birikimimizi ve bilinçli enerji kullanımını çocuklarımıza aktarmak bizim en önemli sorumluluğumuz. Bu çerçevede bir yandan okullarda eğitimler verirken diğer yandan da Antalya’daki tüm okullarda bir yarışma düzenledik. Amacımız, genç nesillerimize enerji tasarrufunu erken yaşlarda aşılayabilmek” dedi.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Yaz okuluna  davetlisiniz

Yaz okuluna davetlisiniz

22:28 - 29 Mayıs 2017

Robot yazılımlar ilgi gördü

Robot yazılımlar ilgi gördü

20:41 - 28 Mayıs 2017

Okullar ödüllerini aldı

Okullar ödüllerini aldı

23:02 - 26 Mayıs 2017

Gururlandıran başarı

Gururlandıran başarı

22:23 - 24 Mayıs 2017

Gelirini teslim ettiler

Gelirini teslim ettiler

22:03 - 18 Mayıs 2017

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2702 Oy (%74)

  • Hayır : 929 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE