Alanya

Ödüllü ‘Vasiyet’ Adana yolcusu

Alanya Belediye Tiyatrosu 4 Kasım'da perdelerini açıyor. Yeni sezonda birçok oyunla seyircinin karşısına çıkacak tiyatro oyuncuları provalara başladı. 3 dalda ödül alan 'Bu Ne Vasiyet' oyunu da 24 Ekim'de Adana'da sahnelenecek.

Ödüllü ‘Vasiyet’  Adana yolcusu

3 Ekim 2016 00:50
-A

+A

Alanya Belediye Tiyatrosu 4 Kasım'da perdelerini açıyor. Yeni sezonda birçok oyunla seyircinin karşısına çıkacak tiyatro oyuncuları provalara başladı. 3 dalda ödül alan 'Bu Ne Vasiyet' oyunu da 24 Ekim'de Adana'da sahnelenecek.

Alanya Belediye Tiyatrosu 4 Kasım'da sezon açılışını yapacak. Sezon açılışı öncesinde ise 23- 24 Ekim tarihlerinde Adana'da düzenlenecek 3'üncü Adana Şehir Tiyatroları Buluşması'nda bölgeyi temsil edecek Alanya Belediye Tiyatrosu, geçen yıl büyük alkış alan oyunlarından 'Orhan Veli'yle Git Gidebildiğin Yere' adlı oyunla Adanalı seyircilerin karşısına çıkacak. Geçen sezonun ayakta alkışlanan oyunu, bu yıl 16'ncı Direklerarası Seyircileri Tiyatro Ödülleri'nde 'Yılın Erkek Oyuncusu', 'Yılın Kadın Oyuncusu' ve 'Yılın Yazarı' ödüllerini alan 'Bu Ne Vasiyet' oyunu da 24 Ekim'de Adana'da sahnelenecek. İlçedeki sezon açılışı ise 4-5 ve 11-12 Kasım tarihlerinde Bu Ne Vasiyet oyunuyla yapılacak.
'SEZONA ADANA'DA MERHABA DİYECEĞİZ'
Alanya Belediye Tiyatrosu yönetmenlerinden, rejisör Murat Atak, provaların başladığını söyledi. Geçen yıl sahnelenen ve beğeni kazanan oyunlarının dışında yeni oyunlarla da seyircilerin karşısına çıkacaklarını belirten Atak, "Geçen yıldan Engin Anak'ın yazdığı ve benim sahneye koyduğum 'Bu Ne Vasiyet' oyunu ile sezonumuzu açacağız. Bu yıl Adana Belediye Tiyatroları Buluşması'nda tiyatro severlerle de 2 oyunumuzla buluşacağız. Geçen yıl yaptığımız oyunlarla 4 ödüle sahip olduk" dedi.
'ÇOK GÜZEL SEZON GEÇİRDİK'
Geçen yıldan devam eden oyunlar ve yeni oyunlarla repertuvarı genişlettiklerini anlatan Murat Atak, "Oyuncu değişiklerimiz var, hatırlama provalarımızı yapıyoruz. Kadromuzda iyi yönde değişikliklerimiz var. Son sürat Alanya seyircisiyle buluşmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çok güzel sezon geçirdik. Bu Ne Vasiyet oyunu 3 ödül aldı ve bu ödülleri seyircilerden aldı. Oyunda 'En İyi Erkek' ve 'En İyi Kadın Oyuncu' ödüllerini almamızla yazarımız da ödül aldı. Ayrıca sahnelediğimiz Necip Fazıl Kısakürek'in eseri olan 'Püf Noktası' isimli oyunda da Recep Kafdağlı karakterini canlandıran Vedat Akbulut da En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'nü aldı. Bu ödüllerle çalışmalarımız taçlandırılmış oldu ama bu yıl yine en büyük ödül seyircilerin tiyatromuzun koltuklarını tekrar doldurması olacak" diye konuştu
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2447 Oy (%73)

  • Hayır : 889 Oy (%27)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE