Güncel

Muhtarlıklarda kampanya başladı

Muhtarlıklarda   kampanya başladı

25 Eylül 2017 19:45
-A

+A

Atık pillerin düzenli bir şekilde toplanarak çevreye zarar vermeyecek şekilde bertaraf edilmesi ve haneler düzeyinde atık pillerin kaynağında ayrı toplanması çalışmalarına hız verildi.
 
Alanya Belediyesi Muhtarlıklar bünyesinde atık pil toplama çalışmalarına başladı. Proje kapsamında Alanya Belediyesi tarafından “Muhtarlar Yarışıyor” sloganıyla Alanya genelinde faaliyet gösteren tüm Muhtarlıklara atık pil toplama ekipmanı dağıtıldı. Alanya kent ölçeğinde atık pillerin kaynağında ayrı toplanması projesi kapsamında toplanan atık piller ‘Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği İktisadi İşletmesi’ne (TAP) teslim ediliyor.
KAMPANYA 2017’NİN SONUNA KADAR SÜRECEK
31.12.2017 tarihine kadar sürecek olan kampanya ile muhtarlıklar bünyesinde toplanan atık piller Alanya Belediyesi tarafından toplanarak, TAP a teslim edilecek. Kampanya süresince İl genelinde en çok atık pil toplayan ilk 5 muhtara TAP Derneği tarafından tablet ödülü verilecek. Proje kapsamında 47 Mahalle Muhtarlığında çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini belirten Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Erdoğmuş,  “ Vatandaşlarımızın evlerinde topladıkları atık pilleri bulundukları mahallenin muhtarlığına getirerek hem çevrenin korunması hususunda yürütülen çalışmalara tam destek sağlanacağını hem de atık pil toplama çalışmalarının verimliliğini artıracağını düşünüyoruz” dedi.
 
Haberin Galerisi
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
Mustafa yılmaz 26 Eylül 2017 03:20

Mahmutlar miktarı sayın top yo kenarına yaptığınız büronuza oradan kaldırın oaraya tekrar otobüs terminali olarak görmek istiyoruz en büyük kötülüğü siz yaptınız mahmutlara

Cevapla
ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2854 Oy (%74)

  • Hayır : 977 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE