Belediye

Minik öğrencilere eğlenceli hijyen dersi

Alanya Belediyesi’nin eğlendirerek eğiten “Hijyen Elimizde” projesi, yeni eğitim ve öğretim yılıyla birlikte kreşlerde tekrar başladı.

  Minik öğrencilere eğlenceli hijyen dersi

15 Kasım 2017 14:22
-A

+A

 
Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından geçen yıl başlatılan Hijyen Elimizde projesi bu yıl da devam ediyor. Türkiye’de okul öncesi eğitim kurumlarında El Hijyeni Eğitimi düzenleyen tek belediye olan Alanya Belediyesi, bugün Şeker Portakalı Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nde minik öğrencilerle buluştu.
 
AĞAÇ YAŞ İKEN EĞİLİR
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in eğitime verdiği önem ve destekle başlayan bu proje, çocuklara küçük yaşta hijyenin aşılanmasını amaçlıyor. “Ağaç yaş iken eğilir” atasözünden de hareketle sağlığımız için önemli bir konu olan hijyen alışkanlığının, işlenmeye ve her türlü bilgiye açık olan bu yaşlarda verilmesi gerektiğine vurgu yapan Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Gıda Mühendisi Sevda Erdoğmuş, “Pek çok alışkanlık gibi erken yaşta edinilen hijyen bilinci de gelecekte bedenen temizliğine dikkat eden bir birey yetiştirmek için son derece önemlidir. Hijyenin başlangıç noktasının doğru el yıkama olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu yaş grupları için bu etkinlikleri Belediye olarak önemsiyoruz. Müdürlüğümüz bünyesinde görevli konusunda uzman personellerimizle bu eğitimleri Alanya’daki tüm okul öncesi kurumlara ulaştırmayı planlıyoruz” dedi.
 
ÖĞRENMEK HİÇ BU KADAR EĞLENCELİ OLMAMIŞTI
Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafında hazırlanan projeye katılan öğrenciler, oyunlar eşliğinde hem eğlendi hem öğrendi. El hijyenin uygulamalı olarak anlatıldığı eğitimin sonunda öğrencilere hijyen madalyası, öğretmenlere ise katılım belgesi verildi. Alanya Belediyesi’ne teşekkür eden Şeker Portakalı Yöneticisi Pelin Özcan Öğrenmek hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı” dedi.
 
Anahtar Kelimeler : Alanya, Belediye, Hijyen, Eğitim,
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Grup yolları yenileniyor

Grup yolları yenileniyor

19:45 - 17 Kasım 2017

Profesyonellere öğretilecek

Profesyonellere öğretilecek

19:30 - 17 Kasım 2017

Gedevet’te su sevinci

Gedevet’te su sevinci

17:15 - 16 Kasım 2017

Belediyenin bütçesi onaylandı

Belediyenin bütçesi onaylandı

20:14 - 14 Kasım 2017

Çalışmalar tam gaz

Çalışmalar tam gaz

19:58 - 14 Kasım 2017

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2887 Oy (%72)

  • Hayır : 1112 Oy (%28)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE