Siyaset

MHP aşure dağıttı

Her yıl Muharrem ayının 10. gününde kutlanan aşure günü nedeniyle, MHP Alanya İlçe Teşkilatı, vatandaşlaara teşkilat binası önünde aşure ikramında bulundu.

MHP aşure dağıttı

13 Ekim 2016 20:48
-A

+A

Her yıl Muharrem ayının 10. gününde kutlanan aşure günü nedeniyle, MHP Alanya İlçe Teşkilatı, vatandaşlaara teşkilat binası önünde aşure ikramında bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Alanya İlçe Teşkilatı, dün saat 16.00'da İlçe Teşkilatı altında her yıl Muharrem ayının 10. gününde kutlanan aşure günü nedeniyle, vatandaşlara aşure ikramında bulundu. Etkinliğe MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan'ın yanı sıra, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Eski Milletkilleri Hüseyin Yıldız ve Tarkan Akıllı, MHP Manavgat İlçe Başkanı İsmail Hakkı Karadağ, MHP'li Belediye Meclis Üyeleri'nin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. İlçe Başkanı Türkdoğan ve Başkan Adem Murat Yücel aşure kazanının başına geçerek vatandaşlara aşure ikramında bulundular. Etkinlikte bir konuşma yapan MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, etkinliğe katılanlara teşekkür ederek, "Muharrem Ayı Kuran-ı Kerim'de kıymet verilen dört aydan bir tanesidir. Muharrem ayının 1'nci günü oruç tutmak, o senenin tümünü oruçlu geçirmiş gibi sevap sayıldığı kabul edilmektedir. Bu ayın en kıymetli geceside, Aşure gecesidir. Bu mübarek gün dolayısıyla bizde Milliyetçi Hareket Partisi Alanya İlçe Teşkilatı olarak Alanya halkına aşure yaptırdık ve dağıttık. Dularımızın kabul olması dileğiyle Muharrem ayımızı kutluyorum ve katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum" dedi. -Mert CANTÜRK
Haberin Galerisi
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2883 Oy (%72)

  • Hayır : 1096 Oy (%28)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE