Yazar

alpaslanedizer@haberalanya.com.tr

24 makale bulunmakatadır

Milli Sancı

23:53 - 12 Haziran 2017

+A

-A

Her dönemde büyük turnuvalara katılmada zorluk yaşamış bir ülkeyiz. Ama başarınca da beklenti ve baskı öyle büyük oluyor ki en ufak bir sorun öyle büyüyor ki çözülmesi aylar yıllar alıyor. Fatih Terim’li Türkiye 2008’de yarı final oynayarak çıtayı bir tık daha yukarı çıkarınca ve sonrasında beklenti – netice arasında uçurum olunca 90 dakika maç yerine basın toplantısı izlemek durumunda kalıyoruz.
Türk Milli Takımı’nda yaşanan olayların hepsi geçtiğimiz yaz yaşanan sportif başarısızlığın(!) bir sonucu. Büyük bir nedeni bu daha doğrusu. İkinci bir nedeni de Terim’in de onayladığı futbolculara ödenen primlerin 150’den 650’ye çıkarılması ve bunun üzerinden kavgaların yaşanması. Bu neden büyük olay? Çünkü Türkiye son dakikalarda bulduğu golle en iyi 3. olarak gittiği Avrupa Şampiyonası’ndaki heyecanı yaşayacakken ve yurdum insanı ‘Milli’ hislerle reaksiyon gösterirken milyon liralar üzerinde yapılan dudak ekşitmeleri ‘Milli’ hiçbir futbolcuya yakışmadı ve insanlar bunu gördü. Sebebi bence Yıldırım Demirören’dir. Para savurarak milli başarı gelmez sayın Demirören! Eskiden milli maçların en çok beklenilen anlarından birisi de maç öncesi törende istiklal marşı söylerken oyuncuların yüzüne bakmamız, o hissi almamızdı. Aldığımız zaman ‘Hadi aslanlarım!’ gol attığımız zaman ‘Allah-u ekber!’ nidaları çıkardı ağzımızdan. 
Şimdilerde 3 maç art arda kazanmış turkuaz formalıların ne hissettikleri, ne yaşadıkları, ne yaşattıkları kimsenin umurunda değil. En azından ben çevremde böyle görüyorum. Lider olup 2018 Dünya Kupası’na direkt gitme şansımızın doğduğu ve rakiplerimizle 2 maçı sahamızda yapacağımız maçlar öncesi bu atmosfer kimin için siniyor ki? Bu gri bulutlar bir an önce kalksın artık ve biz de Rusya’da yer alalım, aksi taktirde vah Türkiye’m vaaah!
 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE