Eğitim

LYS ve YGS öncesi öğrencilere moral söyleşisi

Alanya'da Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavları'na (LYS) girecek 12’nci sınıf öğrencilerine moral, motivasyon ve taktik sağlamak amacıyla söyleşi düzenlendi.

LYS ve YGS öncesi öğrencilere moral söyleşisi

14 Şubat 2017 21:50
-A

+A


Hüseyin Girenes Fen Lisesi’nin Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen söyleşiye Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er,  okul müdürleri, öğretmenler ile YGS ve LYS sınavlarına girecek 12'nci sınıf öğrencileri katıldı.  
Söyleşide Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, öğrencilerin sınav sistemi, YGS ve LYS’ ye yönelik sorularını cevaplandırdı. Kapılarının her zaman açık olduğunu söyleyen Müdür Er, sınavlarda öğrencilere başarılar diledi.  
“BİZLER, SİZLERİN BAŞARILARIYLA İFTİHAR EDECEĞİZ”
Öğrencilerden beklentilerinin çok yüksek olduğunu, onlara çok güvendiğini kaydeden Müdür Er,” Sizler bizim geleceğimizsiniz, bu ülkenin zeki, çalışkan ve de başarılı insanlara ihtiyacımız var. Hepiniz inanıyorum ki çok iyi yerlere gelecek ve aydınlık bir geleceğin inşasında önemli görevler alacaksınız. Bizler de sizlerin başarılarıyla iftihar edeceğiz” dedi.  
“SİZLERDEN TEK İSTEĞİMİZ VATANA, MİLLETE HAYIRLI BİREYLER OLMANIZDIR”
Alanya’dan başarılı bilim insanlarının çıkması bizim için çok önemli olduğunu söyleyen Er,” Her türlü sorununuzda yanınızda olduğumuzu bilmenizi isterim. Sizlerden tek isteğimiz gittiğiniz yerlerde Alanya’mızın, okulumuzun adına yaraşır insanlar ve vatana, millete hayırlı bireyler olmanızdır” diye konuştu.
“BAŞARILI BİR OKUL OLMA YOLUNDA EMİN ADIMLARLA YÜRÜYOR”
Hüseyin Girenes Fen Lisesi’nin başarılarıyla gururlandığını sözlerine ekleyen Er,” Başarı bir ekip işidir. Birlik ve beraberlik içinde özveriyle çalışılırsa başarı kendiliğinden gelecektir. Görüyorum ki Hüseyin Girenes Fen Lisesi çıtayı her yıl daha da yukarılara çekiyor. Bunun tesadüfi olmadığını, ciddi ve özenli bir çalışmanın ürünü olduğunu biliyorum. Okul olarak Alanya’mızı başarıyla temsil etmenizden dolayı teşekkür ediyorum. Girenes Fen Lisesi’nin sadece Antalya’da değil Türkiye’de adı anılan başarılı bir okul olma yolunda emin adımlarla yürüyor. Herkes tarafından tercih edilen okulun başarı çıtasını sürekli yukarıya çeken okul idaresine, öğretmenlerine ve tüm çalışanlarına ve her zaman okulun yanında olan okul hayırseveri Hüseyin Girenes’e teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2849 Oy (%74)

  • Hayır : 976 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE