Alanya

Kuzey Alanya’da sorun kalmadı!

Göreve geldiğinden bu yana Kuzey Alanya’da yıllardır çözülemeyen sorunları çözüme kavuşturarak vatandaşı hizmetle buluşturan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Sugözü Mahallesi’nde 15 metrelik imar yolunun da startını verdi.

Kuzey Alanya’da  sorun kalmadı!

17 Kasım 2016 21:00
-A

+A

Göreve geldiğinden bu yana Kuzey Alanya’da yıllardır çözülemeyen sorunları çözüme kavuşturarak vatandaşı hizmetle buluşturan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Sugözü Mahallesi’nde 15 metrelik imar yolunun da startını verdi.

Tepe Caddesi ile Bakkallar Sokak arasında açımına başlanan yol Sugözü, Hacimehmetli, Küçükhasbahçe, Bektaş ve Tepe Mahalleleri’ne ulaşımı sağlayan yollara bağlantı yapılarak, Kuzey Alanya ulaşımını bir bütün olarak rahatlatacak.
MEVCUT YOLLARLA BAĞLANTISI YAPILIYOR
Kırsal Mahallelerde yol ve altyapı çalışmaları ile vatandaşların yüzünü güldüren Alanya Belediyesi, merkez mahallelerde de imar yolları ile kentte ulaşım bütünlüğünü sağlamak için yatırmalarına aralıksız devam ediyor. Kuzey Alanya’da Bektaş, Sugözü, Hacımehmetli, Hasbahçe ve Tepe Mahalleleri’nde imar yollarını açarak bölge sakinlerini rahatlatan Alanya Belediyesi, son olarak Sugözü Mahallesi’nde 15 metre imar yolunun açımına başladı.
‘KUZEY ALANYA’YI TÜM HİZMETLERDE BİR BÜTÜN OLARAK ELE ALIYORUZ’
Çalışmalarla ilgili bilgi veren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Kuzey Alanya’yı ulaşım, trafik ve diğer yatırmalarda bir bütün olarak ele aldıklarını belirterek, 15 metrelik imar yolu ile de bu amacı hedeflediklerini söyledi. Başkan Yücel, “Daha önce Tepe Mahallesi dahil, bölgede ciddi anlamda bir yol çalışması yaptık. Yeni açılan imar yolları ile bölgedeki mahalleler birbirine bağlandı. Hasbahçe’den çıkan bir vatandaş için birden fazla yol alternatifi oluşturduk. 15 metrelik imar yolunu Sugözü’nden Tepe yoluna bağlayacağız. Güney tarafında ise mevcut Sugözü Mezarlığı ve Hasbahçe Mahallesi’ne bağlayacağız. Böylelikle ulaşım çeşitliği sağlanarak tek alternatifli bir ulaşım sistemi tarihe karışmış olacak.” dedi.
Yeni açılan imar yolunun bir bütün olarak tüm Kuzey Alanya’ya hizmet vereceğini anlatan Başkan Yücel, Paşaköy dahil beş mahallenin bu yoldan yararlanacağını kaydetti.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2453 Oy (%73)

  • Hayır : 890 Oy (%27)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE