Alanya

Kestel Kampüsü camiye kavuşacak

Kestel Kampüsü’nde bulunan ve yapımı durdurulan caminin inşaatına tekrar başlanıyor.

Kestel Kampüsü  camiye kavuşacak

1 Aralık 2016 21:14
-A

+A

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Kestel Kampüsü içindeki bulunan ve yapımına eski yüklenici ile yaşanan problemler nedeniyle ara verilen caminin inşaatı, yeni müteaahhit ile yeniden başlıyor. Nimet Alaettinoğlu tarafından yaptırılan ve Abdurrahman-Nimet Alaettinoğlu adını taşıyacak olan caminin yeniden başlayacak olması nedeniyle ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı ve Alanya Müftüsü Mustafa Topal, eşleriyle birlikte Hayırsever Nimet Alaettinoğlu’na teşekkür ziyaretinde bulundu.

“CAMİNİN ALTINDA KÜLTÜR MERKEZİ DE OLACAK”
2 bin metrekare alan üzerine inşası gerçekleştirilecek olan ve Alanya’nın en büyük camisi olma özelliğine sahip olacak ibadethanenin yakın zamanda hizmete sunulacak olmasını umduklarını ifade eden Rektör Pınarbaşı, hayırsever Alaettinoğlu’na teşekkürlerini iletti. Cami altında yapılacak olan Kültür Merkezi’nde 5 yüz kişilik bir de konferans salonu olacağının bilgisini veren Rektör Pınarbaşı, burada ayrıca öğrenci kulüplerine de odalar tahsis edileceğini ve bu vesileyle öğrencilerin sosyal faaliyetlerini gerçekleştirirken ibadetlerini de kolaylıkla yapacaklarını dile getirdi. Konferans salonunun isminin de “Abdurrahman-Nimet Alaettinoğlu” olarak kararlaştırıldığını aktaran Rektör Pınarbaşı; dünyada gerçekleştirilen bu tür hayırların ahiret hayatı için sürekli sevap kaynağı olacağını vurguladı.

“HER TÜRLÜ AYRINTI DÜŞÜNÜLDÜ”
Camide her türlü ayrıntının düşünüldüğünü ifade eden Müftü Mustafa Topal ise engelli vatandaşlarımız için camide bir de asansör bulunacağını belirtti. Caminin 9 yüz metrekare oturum alanına sahip olacağını dile getiren Müftü Topal; hayırsever Nimet Alaettinoğlu’nun Alanya’nın en büyük camisinin inşaatını üstlenmesinden dolayı teşekkürlerini iletti.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Le Cooper'da  erken kış indirimi

Le Cooper'da erken kış indirimi

00:45 - 10 Aralık 2016

Kantinler daha hijyenik olacak

Kantinler daha hijyenik olacak

00:36 - 10 Aralık 2016

GES projesi start aldı

GES projesi start aldı

00:32 - 10 Aralık 2016

Ağa'dan TL'ye destek

Ağa'dan TL'ye destek

00:18 - 10 Aralık 2016

Bir telefonla avokadon sofranda

Bir telefonla avokadon sofranda

20:30 - 8 Aralık 2016

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2392 Oy (%73)

  • Hayır : 881 Oy (%27)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE