Türkiye

Kayseri’den acı haber

Türkiye, İstanbul Beşiktaş’taki hain saldırının yasını tutarken Kayseri’den bir acı haber daha geldi.

Kayseri’den acı haber

17 Aralık 2016 10:12
-A

+A

Kayseri'de Erciyes Üniversitesinin ana girişinin yakınında, Cumartesi saat 08.45'de içinde çarşı iznine çıkan sivil kıyafetli askerlerin de bulunduğu halk otobüsü geçerken, bomba yüklü araç patlatıldı. 14 asker şehit oldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamada, olayda 56 kişinin yaralandığını söyledi. Bakan Soylu teröristin kimliğinin de belirlendiğini açıkladı. Saldırıyla ilgili 15 kişi gözaltına alındı.
Patlama Cumartesi günü saat 08.45'de Erciyes Üniversitesi ana girişinin 500 metre uzağında, acil giriş yakınında Atatürk Bulvarı Talas Caddesi'nde meydana geldi. Talas ilçesi Zincidere Mahallesi'nden kent merkezine giden ve içinde daha çok 1'inci Komando Tugayı'ndan çarşı iznine giden sivil kıyafetli askerlerin bulunduğu belirtilen halk otobüsü, üniversitenin önüne geldiğinde, halk otobüsünün soluna otomobil yanaştı. Ardından şiddetli bir patlama meydana geldi.
Bakan Soylu teröristin kimliğinin de belirlendiğini açıkladı. Saldırıyla ilgili 7 kişinin gözaltına alındığını söyleyen Soylu 5 kişinin de arandığını açıkladı.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2848 Oy (%74)

  • Hayır : 975 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE