Yaşam

Katlarda Oluşan Tesisat Problemleri

Katlarda Oluşan Tesisat Problemleri

6 Aralık 2017 22:24
-A

+A

Her bina içerisinde oluşan tesisat problemleri bulunmaktadır. En önemli olanından bahsetmek gerekirse daire içerisindeki sorunlardır. Her insan genellikle suçu başka dairelere atsa da kendi dairesindeki sorunu görmüyorsa derhal bir tesisatçı getirilip, durumun ne olduğuna bakılması en iyi çözüm önerilerinden biridir. Genellikle su sızıntısı, tavandaki küflenme ve boya akıntısı, duvarların çürümesi gibi sorunlardan şikayet eden ev sahipleri bu sorunu çözmek için mutlaka profesyonel bir ekipten yardım almaları gerekmektedir. Üsküdar su kaçağı tespiti belli bir zaman sonra elektrik sistemine de zarar verdiğinden dolayı bina içerisinde hayati risklere sebebiyet verebilir. En çok üst katlarda meydana gelen bu sorunun temeli teras kata yakın olan daireler olmasıdır. Bu sayede duvarların çürümesi de mümkün olabilir.
 
 Katlarda Oluşan Tesisat Problemlerinin Çözümü Nedir?
 
            En çok tercih edilen yöntem profesyonel bir tesisatçı çağrılıp sorunun nereden geldiğini akustik cihazlarla öğrenir ve sorun binadan kaynaklanıyorsa daire başına ücret toplanarak bu sorun ortadan kaldırılır. Bazı bina sakinleri donmuş su borularından şikayetçi olduklarından bahsederler ve kendi yöntemleriyle ısı yöntemini kullanırlar. Su kaçağı tespiti. Isıyla boruya temas edilirse patlama meydana gelerek boru içerisindeki su gazla sıkışıp sizleri hayati risklere sürükleyebilir. Boruların su ile donduğunu eğer görürseniz öncelikle yapmanız gereken tespit sonrası çözünme gerçekleşmesi için teknolojik cihazlar bulunmaktadır. Bunları da tesisatçı yardımını alarak gerçekleştirebilmeniz mümkün olabilir.
 
 Tesisat Problemlerine Karşı Alınabilecek Önlemler
 
            Evde yapılacak herhangi bir tadilattan sonra mutlaka kontrol edilmesi gereken noktalar vardır. Bunların kontrolü sağlandıktan sonra tadilat bitiminde genel temizlik yapılması gerekir. Yapılmadığı taktirde alt katta ve evin içinde rutubet oluşumu başlar. Temizlik yaparken duvarlara zarar verecek malzemelerden kaçınmalısınız. Mutfak veya banyodaki su kaçağı  ya da ev içerisindeki tüm giderlere katı maddeler sokmadan boru tıkanmalarına sebebiyet verecek şeylerden kaçınırsanız tesisat konusunda problem yaşamazsınız. Genellikle en dikkat edilmeyen şey, banyo giderindeki kişisel temizlik sonrasında kıl, saç ve benzeri atıkların meydana gelmesidir. Bu tür atıklar ise boruları tıkar ve çeşitli tıkanıklıklara sebebiyet verir. Önüne geçebilmek için sıcak bir su kabına doldurup gidere boşaltılmasıdır.
 
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Valiz Fiyat

Valiz Fiyat

22:31 - 10 Aralık 2017

Gümüş Takı

Gümüş Takı

22:30 - 10 Aralık 2017

Hastane Çıkışı

Hastane Çıkışı

22:28 - 10 Aralık 2017

Kentsel Dönüşüm Kredisi

Kentsel Dönüşüm Kredisi

22:12 - 1 Aralık 2017

Halı Modelleri

Halı Modelleri

22:11 - 1 Aralık 2017

Aşık Etme  Duasına Başvurun

Aşık Etme Duasına Başvurun

17:05 - 5 Aralık 2017

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2919 Oy (%67)

  • Hayır : 1418 Oy (%33)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE