Sağlık

Kanseri içinize çekmeyin

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Alanya Eğitim ve Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Tevfik Yazan, 9 Şubat Sigarayı Bırakma Günü’nde herkesi sigarayı bırakmaya davet etti.

Kanseri içinize çekmeyin

9 Şubat 2017 21:29
-A

+A


Dr. Tevfik Yazan; sigara bırakma polikliniğine ilginin her geçen gün arttığına dikkat çekerek hastane olarak 3 bin 897 hastaya sigara bırakma polikliniği hizmeti verdiklerini açıkladı.
“Hayat sizi bırakmadan siz sigarayı bırakın, kendinizin ve diğer insanların sağlığını tehlikeye atmayın” diyen Başhekim Dr. Tevfik Yazan; dünya üzerinde yaşayan insanların sağlığını tehdit eden en önemli etkenlerden birinin sigara ve tütün ürünlerinin kullanımı olduğunu ifade etti. Sağlık Bakanlığımız bu konuya büyük önem vermekte ve insanları bu konuda bilgilendirme çalışmalarını aktif olarak sürmektedir” diyen Dr. Yazan konuşmasına şöyle devam etti “Bizde Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Alanya Eğitim Araştırma Hastanesi olarak bu konuya önem vermekteyiz. Sigara Bırakma Polikliniğimiz aktif olarak hastalarımıza hizmet vermekte olup, hastalarımızın Sigara Bırakma Polikliniğimize sigarayı bırakmak için yaptıkları başvurular her geçen yıl artmakta. Geçen yıla göre bu oranda yüzde 40’lık bir artış gözlenmektedir. İstatistiklere baktığımızda Sigara Bırakma Polikliniği olarak 2014 Eylül ayından itibaren 3 bin 897 hastaya hizmet verdiğimizi gördük. Bu rakam 2015 yılında bin 400’lerdeyken 2016 yılında artış göstererek 2 bin 200’lere ulaşmıştır. Hastalarımızın artık daha sağduyulu olduklarını farkındalığın arttığını görmek, biz sağlık çalışanlarını mutlu etmektedir. Sigarayı bırakmak isteyen tüm vatandaşlarımızı sigara bırakma polikliniğimize davet ediyoruz. Biz onlar için buradayız ve hizmet vermekteyiz. Unutmayın sağlığınız bizim için değerli. Size ve sağlığınıza önem veriyoruz. Kanseri içinize çekmeyin sigaradan uzak durun” dedi.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2844 Oy (%74)

  • Hayır : 974 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE