Yaşam

İnternet Teknolojisin ve Haber Alma Özgürlüğünün Hayatımızdaki Yeri

İnternet Teknolojisin ve Haber Alma Özgürlüğünün Hayatımızdaki Yeri

5 Ocak 2017 11:23
-A

+A

Tüm dünyada insanlar haber alma özgürlüğü kapsamında çeşitli yöntemler kullanmaktadır. Geçmiş zamanda en çok kullanılan haber alma yöntemi gazete olmakta iken yakın bir zamanda bu alanda gazeteler en fazla haber alınan kaynak olarak ön plana çıkmıştır. Fakat gelişen teknoloji ve yapılan yenilikler ile birlikte internet teknolojisi hayatımızda geniş bir alan tutmaktadır. İnsanlar genelde günümüzde internet aracılığı ile haber ve bilgi almayı tercih etmektedir.
 
Bu tercihin en büyük sebebi ise anlık olarak gelişmelerin internet ortamında kullanıcılara aktarılmasından kaynaklanmaktadır. Elbette bu teknoloji kendi içerisinde çeşitli dalları bulunmaktadır. Güncel, spor, ekonomi, magazin ve dünyada meydana gelen diğer haberler gibi birçok alanda haber kategorileri meydana gelmektedir. Bu kategoriler arasında en fazla takip edilenler gündeme dair haberler ve spor haberleri olmaktadır. Söz konusu Gazetelerde Spor Haberleri gibi haber alıntıları haber sitelerinde yayınlanmaktadır.
 
İnternet Sitesinde Spor Haberleri
Günümüzde spor alanında yer alan kategorilerin dışında tamamen spor alanında hizmet veren çeşitli internet siteleri bulunmaktadır. Elbette bunların en yoğun olarak kullanılanları yazılı medyaya ait olan görsel internet siteleri olmaktadır. Elde ettikleri bilgileri anlık olarak internet haber sitelerinde yayınlayan habercilik siteleri insanlara bu konuda hızlı bir haber verme yetisine sahip olmaktadır. Geniş olan haber alma servisi ile spor alanında çeşitli kategorilerde habercilik yapmaktadırlar. Bu haberler genelde futbol üzerine olsa da diğer branşlarda yeterince yer ayrılmaktadır. Bu branşlardan olan ve tüm dünyada birçok seveni olan Futbol haberleri sitenin büyük bir kısmını kaplamaktadır. Spor haberleri içeriğinde genelde takımların durumu, maç öncesi ve sonrası beyanlar, Liderlik Tablosu, maç programı ve maç sonuçları gibi haberler yer almaktadır. Bu haberlerin yanında çeşitli spor kulüplerine ait önemli bilgilerde haber sitesinde kendisine yer bulabilmektedir.
 
Futbol Karşılaşmalarının Takibi
Ülkemiz ile birlikte tüm dünyada yoğun bir kitle futbol sporuna meraklıdır. Bu durumda bu spor branşına özgü haberler daha fazla okunma sayısına ve beklentiye ulaşmaktadır. Söz konusu haberler içerisinde en fazla maç sonuçları ve programları takip edilmektedir. Elbette insanlar kendi takımlarının maçlarını stadyumdan veya televizyondan canlı seyretmeyi tercih etmektedir. Bu imkanın elde edilememesi durumunda ise Maç Özeti İzle düşüncesi ile internet sitesinde özetlere ulaşarak kendi tuttuğu takım ile birlikte tüm karşılaşmaların özet görüntülerine erişebilir. Bu erişimin spor haberleri sitesinde yoğun olarak karşılandığı insanlar tarafından bilinmektedir.  
 
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Kusursuz Cilt İçin Ottoman Body

Kusursuz Cilt İçin Ottoman Body

21:26 - 24 Nisan 2017

Sohbet Siteleri

Sohbet Siteleri

11:23 - 23 Nisan 2017

Banko Kuponlar

Banko Kuponlar

13:04 - 21 Nisan 2017

Yüzükler

Yüzükler

09:44 - 21 Nisan 2017

Çakmak Ve Sigara Çeşitleri

Çakmak Ve Sigara Çeşitleri

18:19 - 15 Nisan 2017

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2560 Oy (%74)

  • Hayır : 918 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE