Belediye

İlber Ortaylı'ya büyük ilgi

Alanya Belediyesi’nin de katkılarıyla düzenlenen II. INES Uluslararası Akademik Araştırmalar Kongresi’ne katılan ünlü tarih profesörü İlber Ortaylı, Belediye Kültür Merkezi’nde “Kerkük ve Musul Meselesi” konulu bir konferans verdi. Kültür Merkezini sığmayan kalabalık dışarı taştı. Alanya Belediyesi salona giremeyen vatandaşlar için salonun dışına dev ekran kurarak Ortaylı konferansını izlemelerini sağladı.

İlber Ortaylı'ya büyük ilgi

18 Ekim 2017 18:15
-A

+A

 
 
KERKÜK VE MUSUL MESELESİ KONUŞULDU
Prof. Dr. İlber Ortaylı AKM’de verdiği konferansta başta Kerkük ve Musul meselesi olmak üzere, Ortadoğu’daki sorunların nedenleri, Araplardaki milliyetçilik ve vatan kavramlarının anlamı, Irak ve Suriye’nin başına gelenlerden dolayı yaşadıkları sorunlar, Kerkük ve Musul’da yaşayan Türkmenler’in Osmanlı İmparatorluğu zamanındaki ve günümüzdeki durumu, Suriye ve Irak’taki rejim zayıflığı, Rusya ve Amerika’nın bu bölgelerdeki emelleri ve izlediği politikalar üzerine görüşlerini paylaştı.
 
YÜCEL: “VATANDAŞLARIMIZ BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİ”
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, II. INES Uluslararası Akademik Araştırmalar Kongresi’ne, Alanya Belediyesi’nin de önemli katkılar verdiğini söyledi. Başkan Yücel, Türkiye’nin tarih konusunda önemli bilim adamlarından biri olan Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın günümüzün en büyük sorunlarından ve Türkiye’yi de yakından ilgilendiren Kerkük ve Musul Meselesi konusunda verdiği konferansa ilgilinin çok büyük olduğunu belirtti. Yücel; “Konferansa olan ilgi bizleri ve Sayın Ortaylı’yı mutlu etti. Vatandaşlarımızın ülke meselelerini yakından takip etmesi, milli birlik ve bütünlüğümüz açısından çok önemli.” dedi.
 
AKADEMİK FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI
II. INES Uluslararası Akademik Araştırmalar Kongresi çerçevesinde, Alanya Belediyesi Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda “Akademik Fotoğraf Sergisi” açıldı. Sergi açılışını konferans öncesi Prof. Dr. İlber Ortaylı, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ALKÜ Rektörü Ahmet Pınarbaşı ve davetlilerle birlikte yaptı. 21 Ekim Cumartesi gününe kadar açık kalacak sergiyi vatandaşlar ücretsiz ziyaret edebilecekler.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2887 Oy (%72)

  • Hayır : 1115 Oy (%28)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE