Alanya

İki yakanın yoluna asfalt

İki yakanın  yoluna asfalt

13 Temmuz 2017 21:17
-A

+A

Dim mahallelerini birbirine bağlayan Ak Köprü’de bir süre tabanının oturması beklenen yaklaşık 2 km uzunluğundaki yeni yol kırsal alan ekipleri tarafından iki gün içinde asfaltlandı. 
 
Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Dim Vadisi’ndeki 12 Mahalle’nin ulaşımını kolaylaştıracak diğer yandan Baraj Gölü üzerinde olması nedeniyle bölge turizmine canlılık getirecek olan Ak Köprü Mart ayında hizmete girdi. Köprüdeki ulaşımın daha rahat olabilmesi için iki yakadaki yolların da açık olması gerekiyordu. Bu nedenle köprünün tamamlanmasıyla birlikte köprünün diğer yakasında bir kısmı baraj gölü içinde kalan yol, büyükşehirin çalışmaları sonucu gölün üst kısmında yeniden açılmıştı. Bir süre tabanının oturması beklenen yaklaşık 2 km uzunluğundaki yeni yol Kırsal alan ekipleri tarafından iki gün içinde asfaltlandı. Yolun asfaltlanmasıyla birlikte Dimçayı’nın kenarından geçen yolu kullanan vatandaşlar Ak Köprü’den geçerek Baraj’ın diğer tarafından tekrar Alanya’ya dönebilecek. Ayrıca 12 mahalle arasındaki ulaşım da en az 40 km kısalmış oldu. 
Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, “Ak Köprü, sadece Dim Vadisi’ndeki yerleşim yerlerine değil, Alanya turizmine de katkı sağlayacak Ak Köprü’yü hizmete açtıktan sonra ulaşımın daha rahat sağlanması için köprünün diğer tarafında açtığımız yolu da ekiplerimiz kısa sürede asfaltladı. Artık bölgede ulaşım çok daha rahat sağlanıyor “ dedi.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ADD'den Lozan açıklaması

ADD'den Lozan açıklaması

23:33 - 21 Temmuz 2017

Çalış'tan gece mesaisi

Çalış'tan gece mesaisi

23:29 - 21 Temmuz 2017

Plajlar doldu taştı

Plajlar doldu taştı

20:27 - 20 Temmuz 2017

Batı çöp deniz oldu

Batı çöp deniz oldu

19:46 - 20 Temmuz 2017

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2742 Oy (%75)

  • Hayır : 932 Oy (%25)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE

                  AYNA MAGAZİN