Antalya

Hükümlüler Büyükşehir bünyesinde çalışacak!

Büyükşehir Belediyesi ile Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı, denetimli serbestlik kapsamında kamuya yararlı bir işte ücretsiz olarak çalıştırılması kararı verilen hükümlülerin belediye bünyesinde çalıştırılmasına yönelik işbirliği protokolü imzaladı.

Hükümlüler Büyükşehir  bünyesinde çalışacak!

29 Aralık 2016 01:46
-A

+A


Büyükşehir Belediyesi’nde gerçekleşen protokole Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz imza koydu. Başkan Türel, imzalanan protokolün belediyenin 2016 yılındaki son, yeni belediye hizmet binasındaki ilk protokol olduğuna dikkat çekti. Yaptıkları her hizmetin Antalya halkının, işbirliği sağlanan tüm kurumların eseri olduğunu söyleyen Türel,  “Başta yerel bürokraside yüksek temsilcimiz Sayın Valimiz olmak üzere kurumlarla çok güzel bir anlayışla çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bundan kazanan Antalya oluyor. Uyumlu çalışma ortamı adına çok güzel bir sebep sonuç ilişkisinde yolumuza devam ediyoruz. Bu noktada bütün kurumlarımızdan çok önemli destek alıyoruz. Bu protokol de bunların en güzel örneklerinden bir tanesi.”
2017’DE 300 HÜKÜMLÜ GÖREV YAPACAK
Protokolün, Denetim Serbestlik Müdürlüğü’nce izin verilen hükümlülerin belediye hizmetlerinde kullanılmasına yönelik olduğunu kaydeden Başkan Türel, şunları söyledi: “Biz bundan önceki senelerde de benzeri protokollerle çok önemli çalışmaları yürüttük. 2015’de 197, 2016’da 129 hükümlü arkadaşımız belediyemizin hizmetlerinde çalıştı.
Bu sene rekor kırarak, 300 hükümlü arkadaşımızı çalıştırmayı planlıyoruz. Genellikle idari hizmetlerde ağaç dikimi ve bakımı, temizlik hizmetleri, bakım onarım hizmetleri gibi görevlerde arkadaşlarımızdan istifade ediyoruz.”
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2853 Oy (%74)

  • Hayır : 977 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE