Sağlık

Her şey hasta güvenliği için

Her şey hasta  güvenliği için

22 Eylül 2017 19:52
-A

+A

Alaaddin Keykubat Üniversitesi Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi sağlık çalışanlarına 'Hasta Güvenliği' konulu eğitim semineri verildi.
 
Bu eğitimle birlikte hastane yönetimi, hizmet sunumu esnasında herhangi bir hata oluşmasını engellemeyi, olası bir hatadan hastanın zarar görmemesini sağlamayı, hata olasılığını ortadan kaldıracak bir sistem kurulmasını amaçladıklarını belirtti.
Eğitim hemşiresi Öznur Kara Aktaş tarafından verilen eğitimde sağlık çalışanları, hastaların zarar görmesine yol açabilecek her türlü işlem ve süreçlere karşı alınacak tedbir ve iyileştirme uygulamaları hakkında bilgilendirildi. Öznur Kara Aktaş, “Hasta güvenliğini olumsuz etkileyen konuların başında bilgilendirme eksikliği, yanlış hasta kayıt bilgisi girilmesi (hasta kimliği doğrulama), yanlış ilaç uygulaması, hastane enfeksiyonları, tesis güvenliğinde yaşanan aksaklıklar, uygun olmayan tıbbi atıklar (iğne ucu yaralanmaları) bulguların atlanması ve tetkiklerin eksik irdelenmesi sonucu teşhiste oluşan hatalar yer almaktadır. Biz sağlık çalışanlarının hastaneye gelen her hastamıza güvenli bir çevre oluşturması, gerekli tedbirleri alarak hizmet sürekliliğini sağlaması gerekmektedir" diye konuştu.
Hastane yöneticisi Dr. Tevfik Yazan ise “Hastalarımızın güvenli, sorunsuz ve sağlıklı bir şekilde hastanemizden ayrılmaları için bu tür eğitimlere önem vermekteyiz. Personelimizin sürekli ve sağlıklı bir eğitim alması için hastane yönetimi olarak elimizden gelen gayreti ve önemi göstermekteyiz" dedi.
 
 
 
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2846 Oy (%75)

  • Hayır : 974 Oy (%25)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE