Eğitim

Harputlu farkı

Harputlu farkı

12 Eylül 2017 20:51
-A

+A

ALKÜ Rektör Yardımcısı Profesör Doktor Leyla Harputlu'nun girişimleri ile yabancı öğrenci sayısının artırılması için Alanya Yabancılar Meclisi ile ortak çalışma başlatıldı. Yerleşik yabancılar ve üniversite heyeti bir çok konuda ortak kararlar aldı.
 
ÜNİVERSİTE YABANCILAR EL ELE
ALKÜ ve Alanya Yabancılar Meclisi, ALKÜ’yü uluslararası alanlarda tanıtmak ve yabancı öğrenci sayısını artırmak ve daha birçok alanda ortak işbirliği yapmak için ALKÜ Rektörlüğü Senato Salonu'nda bir araya geldi. ALKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Leyla Harputlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Alanya Yabancılar Meclisi Başkanı Abdullah Karaoğlu ve Yabancılar Meclisi üyeleri ile konuyla ilgili akademik ve idari personel katıldı.  

ORTAK İŞBİRLİĞİ KARARI ÇIKTI
Birçok konunun görüşüldüğü toplantıda, ALKÜ ile Alanya’da daimi ikamet eden yabancı uluslu 'Yeni Alanyalılar' arasında işbirliği yapılabilecek alanlar konuşuldu. ALKÜ’nün uluslararası alanlarda tanıtımı ve yabancı uyruklu öğrenci sayısının arttırılmasına yönelik ortak hedefler belirlendi. Ayrıca toplantıda Yabancılar Meclisi Abdullah Karaoğlu, yabancılar meclisinin etkinliklerinden bahsederek faaliyetleri ve üyeleri hakkında bilgiler verdi. 

ULUSLARARASI FESTİVAL DÜZENLENECEK
ALKÜ Uluslararası İlişkiler Ofisi Sorumlusu Yrd. Doç. Dr. Hashemi, ALKÜ’de öğrenim gören yabancı uyruklu öğrenciler için düzenlenecek oryantasyon programı ve uluslararası öğrenci festivalinin düzenlenmesi gibi planlanan etkinliklerde Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi ile ortak çalışma yapılmasının önemine değindi. ALKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. lEYLA Harputlu, ALKÜ’nün birçok açıdan ilerlemekte olduğunu ve aynı zamanda da bu görüşmeden duyduğu memnuniyeti dile getirerek toplantıya katılım gösteren konuklara teşekkür etti. 
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Klassika-M'dan AHEP çıkarması

Klassika-M'dan AHEP çıkarması

20:00 - 19 Kasım 2017

Birinci Kemal Şuberi’den

Birinci Kemal Şuberi’den

19:59 - 19 Kasım 2017

‘Sessizliğe Ses Ver’diler

‘Sessizliğe Ses Ver’diler

20:29 - 15 Kasım 2017

Öğrencilerden  ekolojik ziyaret

Öğrencilerden ekolojik ziyaret

19:47 - 14 Kasım 2017

‘Son Yolculuk’ ile anıldı

‘Son Yolculuk’ ile anıldı

13:47 - 13 Kasım 2017

Özgün Kardelen Ulusal Kongrede

Özgün Kardelen Ulusal Kongrede

21:09 - 13 Kasım 2017

 ALKÜ ödüle doymuyor

ALKÜ ödüle doymuyor

17:34 - 12 Kasım 2017

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2887 Oy (%72)

  • Hayır : 1112 Oy (%28)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE