Alanya

Haritacılar buluştu

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Antalya Şubesi Cumartesi günü Alanya Temsilciliğinin davetlisi olarak Alanya'ya geldi.

Haritacılar buluştu

9 Ekim 2016 22:48
-A

+A

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Antalya Şubesi Cumartesi günü  Alanya Temsilciliğinin davetlisi olarak Alanya'ya geldi.

Alanya Temsilcisi Abdullah Akbaş'ın organize ettiği kahvaltıda bir araya gelen harita mühendisleri sorunlarını konuştular. Antalya Şube Başkanı Ufuk Aydın, yönetim kurulu üyeleri Serter Kocababa, Emre ve Okan Hancer'in hazır bulunduğu kahvaltılı toplantıya Alanya Belediyesi Plan ve Proje Müdürü İlker Şenkal'da katıldı.  Alanya'da toplam 40 üyesi bulunan Harita ve kadastro mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Aydın, "Alanya'da bizleri üyelerimizle buluşturan temsilcimiz Abdullah Akbaş nezdindeki tüm arkadaşlarımıza sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz. Toplantıda Harita mühendislerinin yerel yönetimlerden beklentilerini dinledik. Belediyede en çok irtibata geçtiğimiz plan ve proje müdürlüğü ile ilgili talepler değerlendirildi. Burada plan proje müdürümüz sayın İlker bey ve ekibine gösterdikleri yardımseverlikten dolayı çok teşekkür ediyoruz. Biz talepleri dinledik. Mevcut çözülmesi gereken konular oda bünyemiz tarafından çözüme kavuşturulacak, Harita Kadastro Genel Merkezinin çözmesi gereken konularıda ivedilikle Ankara ileteceğiz" dedi.
KENTSEL DÖNÜŞÜM
Ayrıca toplantıda son günlerde ülkemizin gündeminde kentsel dönüşüm, imar planlama konusu da görüşüldü. Şube Başkanı Aydın "Bölgemizde kentsel dönüşüm kaçınılmazdır. Biz haritacılar olarak bu konuda elimizi taşın altına koymaya hazırız. Yeni yapılan yatırımlarda, yol projelerinde, yeni inşaa edilen yapılarda demir yollarında, mutlaka harita mühendislerinin çalışma ekibi içerisinde bulunulması gerekmektedir. Aksi halde bir takım olumsuzlukla karşılaşışlamısı muhtemeldir" dedi.
TEŞEKKÜR EDİYORUZ
Toplantıda söz alan Harita ve Kadastro mühendisleri odası Alanya temsilcisi Abdullah Akbaş ise "Çok değerli Antalya şube başkanımızı ve yönetimi kurulu üyeleri ile Alanyadaki üyelerimizi ağırlamaktan ötürü çok mutluyuz. Davetimize icabet ettiğiniz için sonsuz teşekkür ediyoruz. Böyle bizi bir araya getiren toplantıları önemsiyoruz. Bu toplantılar şehrimizi geleceği açısından son derece önemlidir. Üyelerimizin kamu kurumları ve diğer teknik konulardaki sorunlarının çözülmesi anlamında fikir alış verişinde bulunuyoruz. Bu tür toplantılar kaynaşma ve dayanışma anlamında bizlere motivasyon oluyor. Bu tür toplantıları sık sık düzenleyerek sorunlarının çözülmesi için çalışacağız" dedi. Toplantı sonunda Alanya eski temsilcisi Mehmet Dilmaç'a da, Antalya şube başkanı Ufuk Aydın tarafından geçmişteki yaptığı hizmetler anısına teşekkür plaketi sunuldu.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Avsallar’a yeni yaşam alanı

Avsallar’a yeni yaşam alanı

20:47 - 20 Ekim 2017

Avsallar’a yeni yaşam alanı

Avsallar’a yeni yaşam alanı

20:47 - 20 Ekim 2017

Temeli  atılıyor

Temeli atılıyor

20:35 - 20 Ekim 2017

Pasta ve kurabiyeli terapi

Pasta ve kurabiyeli terapi

19:53 - 19 Ekim 2017

Alanya esnafına saat müjdesi

Alanya esnafına saat müjdesi

19:50 - 19 Ekim 2017

HİZMET KÖPRÜSÜYÜZ

HİZMET KÖPRÜSÜYÜZ

17:06 - 19 Ekim 2017

Hedef 50 milyar TL

Hedef 50 milyar TL

20:40 - 18 Ekim 2017

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2851 Oy (%74)

  • Hayır : 977 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE