Alanya

Haritacılar buluştu

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Antalya Şubesi Cumartesi günü Alanya Temsilciliğinin davetlisi olarak Alanya'ya geldi.

Haritacılar buluştu

9 Ekim 2016 22:48
-A

+A

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Antalya Şubesi Cumartesi günü  Alanya Temsilciliğinin davetlisi olarak Alanya'ya geldi.

Alanya Temsilcisi Abdullah Akbaş'ın organize ettiği kahvaltıda bir araya gelen harita mühendisleri sorunlarını konuştular. Antalya Şube Başkanı Ufuk Aydın, yönetim kurulu üyeleri Serter Kocababa, Emre ve Okan Hancer'in hazır bulunduğu kahvaltılı toplantıya Alanya Belediyesi Plan ve Proje Müdürü İlker Şenkal'da katıldı.  Alanya'da toplam 40 üyesi bulunan Harita ve kadastro mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Aydın, "Alanya'da bizleri üyelerimizle buluşturan temsilcimiz Abdullah Akbaş nezdindeki tüm arkadaşlarımıza sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz. Toplantıda Harita mühendislerinin yerel yönetimlerden beklentilerini dinledik. Belediyede en çok irtibata geçtiğimiz plan ve proje müdürlüğü ile ilgili talepler değerlendirildi. Burada plan proje müdürümüz sayın İlker bey ve ekibine gösterdikleri yardımseverlikten dolayı çok teşekkür ediyoruz. Biz talepleri dinledik. Mevcut çözülmesi gereken konular oda bünyemiz tarafından çözüme kavuşturulacak, Harita Kadastro Genel Merkezinin çözmesi gereken konularıda ivedilikle Ankara ileteceğiz" dedi.
KENTSEL DÖNÜŞÜM
Ayrıca toplantıda son günlerde ülkemizin gündeminde kentsel dönüşüm, imar planlama konusu da görüşüldü. Şube Başkanı Aydın "Bölgemizde kentsel dönüşüm kaçınılmazdır. Biz haritacılar olarak bu konuda elimizi taşın altına koymaya hazırız. Yeni yapılan yatırımlarda, yol projelerinde, yeni inşaa edilen yapılarda demir yollarında, mutlaka harita mühendislerinin çalışma ekibi içerisinde bulunulması gerekmektedir. Aksi halde bir takım olumsuzlukla karşılaşışlamısı muhtemeldir" dedi.
TEŞEKKÜR EDİYORUZ
Toplantıda söz alan Harita ve Kadastro mühendisleri odası Alanya temsilcisi Abdullah Akbaş ise "Çok değerli Antalya şube başkanımızı ve yönetimi kurulu üyeleri ile Alanyadaki üyelerimizi ağırlamaktan ötürü çok mutluyuz. Davetimize icabet ettiğiniz için sonsuz teşekkür ediyoruz. Böyle bizi bir araya getiren toplantıları önemsiyoruz. Bu toplantılar şehrimizi geleceği açısından son derece önemlidir. Üyelerimizin kamu kurumları ve diğer teknik konulardaki sorunlarının çözülmesi anlamında fikir alış verişinde bulunuyoruz. Bu tür toplantılar kaynaşma ve dayanışma anlamında bizlere motivasyon oluyor. Bu tür toplantıları sık sık düzenleyerek sorunlarının çözülmesi için çalışacağız" dedi. Toplantı sonunda Alanya eski temsilcisi Mehmet Dilmaç'a da, Antalya şube başkanı Ufuk Aydın tarafından geçmişteki yaptığı hizmetler anısına teşekkür plaketi sunuldu.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bir yanda kar, bir yanda deniz

Bir yanda kar, bir yanda deniz

23:43 - 2 Aralık 2016

Noel Pazarı açılıyor

Noel Pazarı açılıyor

23:07 - 2 Aralık 2016

Uyar, Ankara'da göreve başlayacak

Uyar, Ankara'da göreve başlayacak

22:54 - 2 Aralık 2016

Alanya standında izdiham

Alanya standında izdiham

22:48 - 2 Aralık 2016

'Paha biçilemez tanıtım'

'Paha biçilemez tanıtım'

22:44 - 2 Aralık 2016

Lavrov pozu ABD’yi kıskandırdı

Lavrov pozu ABD’yi kıskandırdı

22:00 - 2 Aralık 2016

Lavrov memnun kaldı

Lavrov memnun kaldı

22:26 - 2 Aralık 2016

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2385 Oy (%73)

  • Hayır : 877 Oy (%27)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE