Teknoloji

Günümüzün En Çok Kazandıran İnternetten Para Kazanma Yolları

Hiç şüphe yok ki internet bir çok kişi için gelir kapısı olmaya devam ediyor. Bu haberimizde size en çok kazandıran internetten para kazanmak hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Günümüzün En Çok Kazandıran İnternetten Para Kazanma Yolları

17 Ekim 2016 23:07
-A

+A

Günümüzün En Çok Kazandıran İnternetten Para Kazanma Yolları

Hiç şüphe yok ki internet bir çok kişi için gelir kapısı olmaya devam ediyor. Bu haberimizde size en çok kazandıran internetten para kazanmak hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Yıllardır uygulanan ve bir çok kişiye gelir kapısı olan satış ortaklığı yani affilate marketing bu işin başında geliyor. Bir çok webmaster ve amatör site sahipleri satış ortaklığı sistemini kullanarak internetten çok güzel paralar elde edebiliyor. Satış ortaklığını kısaca açıklamak gerekirse: ortaklığa açılan herhangi bir ürünü, önceden belirlenmiş bir komisyon oranı karşılığında satmak diyebiliriz. Bunun bir çok çeşidi bulunmakta. En en popüler olanları ise wealth program dediğimiz modelleridir. Bu tür ortaklıklarda 100 TL'lik bir ürünü %50 komisyon ile kolaylıkla satabilir ve yüksek gelirler elde edebilirsiniz.

Satış ortaklığı yönteminin dışında internette bu günlerde en popüler sistem, blog kazançları sistemidir yani blog yazarak para kazanma sistemidir. Bu sistem ile birlikte basit bir blog sayesinde çok güzel paralar kazanmanız mümkün. Bunun nasıl yapıldığını ise "internetten para kazanma yolları" isimli siteden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. İnternetin her geçen gün küçülerek cebimize girmesi, bizleri ister istemez bu teknolojiden para kazanmaya yönlendirmektedir. Öyle ki artık her internet kullanıcısı kolaylıkla internet üzerinden para kazanabilir gelmiştir. Şimdi sizlere blog yazarak para kazanmak hakkında biraz daha detaylı bilgiler verelim.

 

Blog yazarak nasıl para kazanılır

Blog yazarak para kazanmak için bir çok yol bulunmakta. En çok tercih edileni ise, Google Adsense reklamları ve satış ortaklığının blog sitelerine entegre edilmesi diyebiliriz. Bilindiği üzere, Google Adsense, Google'ın ve belki de dünyanın en büyük reklam ağıdır demek mümkündür. Bu büyük reklam platformlarından web sitelerine alacağınız reklamlar sayesinde çok yüksek gelirler elde edebilirsiniz. Burada önemli olan sitenizin hangi alanda hizmet verdiğidir. Örneğin: A sitesindeki reklam tıklama başına fiyatı 0,50 TL iken B sitesindeki reklamların ortalama tıklama başı fiyatı 0,10 kuruş gibi değişiklik gösterebilir. Bu tamamen sitenin içeriği ve hizmet verdiği alanla ilgilidir. İçerik ne kadar zengin olursa ve sitede bahsedilen konular ne kadar değerliyse, ortalama tıklama başına maliyet/kazançta o kadar değerli olur, ne kadar değersiz ise fiyat o kadar aşağı çekilir sistem tarafından. Bunun gibi bir çok örneği bulunmakta. Ancak satış ortaklığı sisteminde durum bunun gibi belirsiz değildir. Her şey önceden belirlenen bir düzen ve ortaklık anlaşmaları çerçevesinde devam eder. Alacağınız ve kazanacağınız oranlar önceden belirlenmiştir ve bunun dışına çıkılması mümkün değildir. Blog yazarlığı yaparak satış ortaklığı sisteminden para kazanan çok sayıda yazar bulunmakta. Bunların temel amaçları aslında blog yazmaktan ziyade, birilerine gizli reklam çalışmaları sayesinde bir şeyler satmaktan ibarettir. Bu konu aslında oldukça profesyonellik isteyen bir alandır diyebiliriz.

Öyle görünüyor ki internet ile birlikte her geçen gün kazanç modelleri de gelişmeye devam edecek. Bundan 5 sene önce kimse blog yazarlığı hakkında bilgi sahibi değildi, 10 sene önce de hiç kimse satış ortaklığı nedir, ne anlama gelir bilmiyordu bile. İnternet tüm bilgilere ulaşmayı hızlandırdığı gibi, insanların bu bilgiler üzerinden para kazanmasını da basitleştirdi. Bu yüzden internetten para kazanmak varken, internet için para harcamak pek de olağan bir şey olmasa gerek diye düşünüyoruz. Yukarıda linklerini verdiğimiz siteler aracılığı ile yani parakazanmayollarim.com ve internetten-para-kazanma.org adresleri ile bir çok bilgiye erişebilir ve kendinize en uygun kazanç modelini belirleyebilirsiniz.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2447 Oy (%73)

  • Hayır : 889 Oy (%27)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE