banner10

YÜCEL'E İL SÖZÜ

Alanya’ya gelerek Başkan Yücel'e övgüler yağdıran ve “Yüzümü hiç kara çıkartmadı” diyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Alanya'nın il olmasını isteyen dövizlere ilişkin, “Böyle bir mütevazi, olgun, anlayışlı bir talebin cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini uygulamaya geçtiğimiz günde Cumhurbaşkanımızın buna cevap verip, Alanya’yı il yapmasını sizler gibi bizler de istiyoruz” dedi.

YÜCEL'E İL SÖZÜ

Alanya’ya gelerek Başkan Yücel'e övgüler yağdıran ve “Yüzümü hiç kara çıkartmadı” diyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Alanya'nın il olmasını isteyen dövizlere ilişkin, “Böyle bir mütevazi, olgun, anlayışlı bir talebin cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini uygulamaya geçtiğimiz günde Cumhurbaşkanımızın buna cevap verip, Alanya’yı il yapmasını sizler gibi bizler de istiyoruz” dedi.

24 Mayıs 2017 Çarşamba 22:16
YÜCEL'E İL SÖZÜ
Alanya Belediyesi tarafından yapılan ve toplam 304 milyon TL'ye mal olan 216 projenin açılış ve temel atma töreni, MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli'nin katılımıyla gerçekleştirildi. Toplu açılış töreninde Alanya'ya ve Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'den övgülerle bahseden Bahçeli, “Belediye Başkanımızı soyadına yakışır bir şekilde Alanya'yı daima yüceltmek için gösterdiği özverili çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi. Alanya'nın il olmasıyla ilgili vatandaşların isteğine de, “Cumhurbaşkanımızın buna cevap verip, Alanya'yı il yapmasını sizler gibi bizler de istiyoruz" şeklinde karşılık verdi.
 
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, Alanya Belediyesi tarafından yapılan 304 milyon TL'ye mal olan toplamn 216 projenin açılış ve temel atma törenine katıldı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi belediye binası önünde partililer karşıladı. Belediye binası arkasındaki programa MHP Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Günal, Celal Adan, Sadir Durmaz, Oktay Öztürk, MHP Kadın Kolları Genel Başkanı Nevin Taşlıçay MHP Antalya Milletvekili Ahmet Selim Yurdakul, MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, Alanya Ülkü Ocakları Başkanı Abil Gündoğdu, MHP eski Milletvekili Hüseyin Yıldız, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin, Aytemiz Alanyaspor Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu ile partililer ve çok sayısa vatandaş katıldı. Saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan program Alanya Belediyesi'nin hizmetlerinin anlatıldığı sinevizyonun sunumuyla devam etti. 
'SİZLERİ AĞIRLAMAKTAN ONUR DUYUYORUZ'
Daha sonra bir konuşma yapan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, "Vatan ve millet aşkıyla önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben diyen Cujmhuriyetimizin ve demokrasimizin güvencesi ülkemizi birleştirici ve bütünleştirici gücü, Türk dünyasının hamisi, davamızın sarsılmaz iradesi, Türkmen Beyi, Partimizin bilge lideri sizleri Alanya'da ağırlamaktan onur ve mutluluk duyuyoruz" dedi.
'ALLAH BU GÜNLERİ BİR KEZ DAHA YAŞATMASIN'
15 Temmuz darbe girişimi milletimizin, partimizin, liderimizin gösterdiği dik duruş, üstün feragat ve vatan sevgisi ve yüce Türk milletinin cesaretiyle darbe girişimi püskürtülmüştür. 15 Temmuz başta olmak üzere vatanı için canını feda eden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Allah bu günleri bir kez daha yaşatmasın" dedi. Başkan Yücel, Türkiye'nin Cumhuriyet tarihinin en sıkıntılı ve zor bir döneminden geçtiğini belirterek, "15 Temmuz darbe girişimi milletimizin, partimizin, liderimizin gösterdiği dik duruş, üstün feragat ve vatan sevgisi ve yüce Türk milletinin cesaretiyle darbe girişimi püskürtülmüştür. 15 Temmuz başta olmak üzere vatanı için canını feda eden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Allah bu günleri bir kez daha yaşatmasın" diye konuştu.
'YETKİMİZİ HİZMET İÇİN KULLANIYORUZ'
Konuşmasına devam eden Yücel şöyle konuştu: "Sayın Genel Başkanım 30 Mart 2013 tarihinde beni partiniz ile onurlandırdınız. 8 Aralık 2013 tarihinde bize güvendiniz aday yaptınız. 30 Mart 2014 tarihinde halkımızın da teveccühü ile Milliyetçi Hareket Partisi'nin misyonu ve vizyonu ile Alanya'ya hizmet etme yetkisi verdiniz. Bizde bu yetkiyi önce Allah rızası için sonra memleketim ve bölgem için sonrada partimin bayrağı, Alanya semalarında sonsuza kadar dalgalandırmak için bu yetkiyi kullanıyoruz. Bundan sonrada Milliyetçi Hareket Partisi'nin mensubu olarak yetkimizi onur ve şerefimiz ile halkımıza en iyi şekilde hizmet edebilmek için kullanacağız. 
'SİYASİ AYRIM YAPMADAN ADALETLİ HİZMET EDİYORUZ'
Göreve geldiğimiz günden bugüne büyük destekleriniz ile Alanya'ya kazandırdımız projelerin açılış ve temel atmalarını hep birlikte yapacağız. Alanya üretken belediyecilikle altın çağını yaşıyor. Alanya hakettiği hizmetleri alıyor. Bu yatırımları hiç kredi kullanmadan öz kaynaklarımızla yaptık. Halkımıza Alanya'da yaşamanın bedelini değil, ayrıcalığını yaşatıyoruz. Bugün büyük yatırımları hayata geçiriyoruz. Alanya'nın 30 yılık özlem duyduğu teleferik hayata geçiyor. Park, hayvan bakım merkezi, bitki üretim tesisi, prestij caddeleri, kalker maden ocağını, güneş enerjili santrali ve diğer hizmetlerimizi halkımızın hizmetine sunuyoruz. Alanya Belediyesi artık cami, okul, kreş yaptıran belediye haline geldi. Tüm bunları yaparken ben yaptım oldu düşüncesi içeren bir yönetim anlayışımız olmadı. Çözüm üreten, adaletli, hoşgörülü, güler yüzlü, adamı olanın değil hak edenin şeffaf yönetim anlayışını uyguladık. Kırsal merkez ayrımı gözetmeden, siyasi parklılık gözetmeden her yere eşit ve adaletli bir şekilde hizmet ettik. Belediyenin kapsını herkese açtık. Tüm siyasilerle uyum içinde çalıştık. Tüm siyasi partilerimizin meclis üyelerine destekleri için teşekkür ediyorum. 
'BİZLER VAROLDUKÇA, ALANYA KALESİ'NDEN ÜÇ HİLALİ KİMSE İNDİREMEZ'
Alanya turizmde yaşadığı sıkıntıya rağmen geleceğe umutla yürümektedir. İnşallah Alanya yıllardır hasretle beklediğimiz gibi il olursa hak ettiği değeride görecektir. Sayın Genel Başkanım dünya döndükçe, siz başımızdan eksik olmadıkça, bizlerde burada oldukça Alanya kalesinden üç hilali indirmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Size ve partimize layık olmak için, geçlerimize daha mutlu ve daha güvenli yarınlar bırakmak için gayretle yılmadan yorulmadan çalışacağız, halkımızın hizmetkarı olacağız."
'MİLLETİMİZ MUTLUYSA, BİZDE MUTLU OLURUZ'
Son olarak konuşan MHP Lideri Devlet Bahçeli'de, "Kültürümüzde halka hizmetin Hakk'a hizmet olduğu anlayışı dün olduğu gibi bugün de geçerliliğini korumalı ve gereği gibi yaşatılmalıdır. Milliyetçi Hareket Partisi aziz milletimiz için yapılan ve yapılacak olan her hizmet ve eserle iftihar etmektedir. Kim Türkiye'nin gelişmesi, Alanya'nın büyümesi için bu zamana kadar tek bir çivi çakmışsa bizim nezdimizde kıymeti vardır, saygıyı hak edecektir. Milletimiz huzurlu ve mutluysa biz de mutlu oluruz. Gayemiz üretken belediyeciliğin en güzel örneğini sergileyerek milletimize verilen sözlerin tutulmasıdır" dedi. MHP kadrolarına görev verilen il ve ilçelerde görevlerini layıkıyla yerine getirdiğini kaydeden Devlet Bahçeli, "Ulaşımdan tutun kültürel gelişmelere, sağlık hizmetlerinden alın sportif taleplere, eğitimin desteklenmesinden ticaretin geliştirilmesine, bizden hizmet beklenen her ne varsa hızlı, yerinde ve geleceği de düşünerek en mükemmel şekilde planlanan yatırımlarla hayata geçirilmesi elbette sorumluluk alanımızdadır" diye konuştu.
'ANTALYA'NIN GÖZ BEBEĞİ ALANYA'DIR'
8 Nisan'daki mitinginde Antalya'nın Türkiye'nin dünyaya açılan penceresi olduğunu söylediğini hatırlatan Bahçeli, "Antalya hem Akdeniz'in incisi hem de dünyaya açılan penceremizdir ama Antalya'nın gözbebeği de Alanya'dır. Bu bakımdan Alanya'ya gözü gibi bakan bir belediye başkanımız olmasından ve Alanya'nın Selçuklu ruhuna yakışır bir şekilde muhafaza edilerek gelişmesinden dolayı mutluluk duyuyorum. Alanya; hoşgörünün, dostluğun ve Türk milletinin misafirperverliğinin somutlaştığı güzide turizm kentimizdir. Alanya'nın etrafını çevreleyen Selçuklu şaheseri olan kalemiz adeta turizm amacıyla gelenleri sevgiyle kucaklayan bir sembol haline gelmiştir. Gözbebeğimiz Alanya; müzeleri, köşkleri, yaylaları, hanları, tarihi dokusuna uygun evleri, ören yerleri, tarihi cami ve mescitleriyle kale içinde tarih kokan, aynı zamanda plajlarıyla denize açılan medeniyet abidesidir. Alanyamız bugün her zamankinden daha güzel, daha görkemli ve coşkuludur. Çünkü birbirinden güzel 216 esere daha kavuşmanın heyecanıyla dolup taşmıştır" şeklinde konuştu.
BAHÇELİ: BELEDİYE BAŞKANIMIZ YÜZÜMÜZÜ KARAR ÇIKARTMADI
Alanya'nın partilerine gösterdiği güvenin farkında olduklarını vurgulayan Bahçeli, "Bahtiyarım ki değerli belediye başkanımız ve mesai arkadaşları yüzümüzü kara çıkarmamış, özverili çalışmalarıyla göğsümüzü kabartmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi'ne de yaraşan ve yakışan budur. Bu vesileyle Alanya'da olmaktan ve bu eserlerin bir kısmının temel atma, bir kısmının da açılışını yapmaktan en az sizler kadar heyecanlıyım. Belediyemizin armasında bulunan çift başlı kartal Alanya'nın dünyaya bakışını özetlemiştir. Bir yüzü doğuya, diğer yüzü batıya dönük çift başlı kartal dünyanın her yerinden gelen misafirlerimize kucak açmış, farklı milletlere ev sahipliği yapmıştır. Alanya'nın çehresi Türkiye'nin huzurudur. Alanya'nın tarihi Türkiye'nin asil ruhudur. Selçuklu Hükümdarı Alaaddin Keykubat ile yeşeren, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile anıtlaşan Alanya, dünyaya örnek bir şehrimizdir. Üreten belediyecilik Alanya'da kendini bulmuştur. Alanya hizmet eden belediyecilik anlayışına örnek olmuştur. Alanya kültür ve medeniyetlerin kesiştiği kavşak noktası haline gelmiştir. Dünyanın neresinden olursa olsun huzur arayan herkesin ilk tercihinden birisi de Alanya olmuştur" dedi.
'ALANYA TURİZMİ HAK ETTİĞİ SEVİYEYE YÜKSELECEKTİR'
Konuşmasına devam eden Bahçeli şunları söyledi: "Alanya'nın muazzam kültürel dokusu ve turizm merkezi olmasının yanı sıra elbette sorunları da vardır. Ne yazık ki mevcut durumda arzu ettiği turizm çıtasının gerisindedir. Özellikle geride bıraktığımız yıl bazı oteller, turizm sezonunun henüz orta yerinde kapılarını kapatmak durumunda kalmıştır. Kayba uğrayan sadece işletme sahipleri olmamış, evine ekmeğini götüren turizm çalışanları da zor günler geçirmiştir. Hepinizin malumudur ki Rus uçağının düşmesinden sonra bu sorun daha da belirgin hale gelmiştir. Son zamanlarda bazı Avrupa ülkeleriyle yaşanan kimi sorunlar da ortadadır. Unutmayınız ki bizler özellikle turizmdeki dar boğazı yakinen takip ediyor, yaşanan sorunlar karşısında çözüm yolları üretmekten geri durmuyoruz. Bu kapsamda Rus uçağının düşürülmesinin ardından Antalya bölgesinin turizmle ilgili yaşadığı sıkıntıyı Milliyetçi Hareket Partisi görevlendirdiği bir heyet vasıtasıyla doğrudan yerinde tespit etmiştir. İşte bu tespitler en yalın ve açık haliyle MHP'nin oluşturduğu raporda yerini almıştı. Akabinde turizmle ilgili yaşanan sıkıntıların aşılmasına yönelik önerilerimizi de bu rapora ekleyerek, çalışmalarımızı iktidarın ve kamuoyunun dikkatine sunmuştuk. İnancım odur ki Allah'ın izniyle bu yıl geride kalan yıldan daha bereketli olacak, turizmle alakalı mevcut sorunlar aşılacaktır. Böylelikle Alanya'nın zengin dokusu tekrar canlanacak, turizm cenneti olan şehrimiz yeniden hak ettiği seviyelere yükselecektir.
'BAŞKAN SOYADI GİBİ ALANYA'YA YÜCELTİYOR'
Alanya'nın karşısına çıkan sorunlara boyun eğmeden, teslim olmadan gelişmesine devam ettiğini dile getiren Devlet Bahçeli, "Sizlere de yakışan budur. Diğer yandan içerisinde bulunduğumuz yılda Alanya'nın bazı doğal afetler yaşadığını ve bundan da çiftçilerimizin etkilendiğini biliyorum. Bir turizm merkezi olmasının yanında tarımsal açıdan da ülkemize son derece önemli katkıları olan Alanyalı çiftçi kardeşlerimin meselelerini dikkatle takip ettiğimizin bilinmesini istiyorum. Biz milletimizin sorunlarını daima kendi sorunlarımız olarak kabul ediyoruz. Geceleri vatandaşlarımız başını yastığa huzur içerisinde koyabiliyorsa bizim için o gün huzurla tamamlanmış demektir. Bu itibarla Alanya'mızı hak ettiği yere taşımak için dur durak bilmeden azimle çalışan Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel'i, açılışı yapılıp temeli atılacak olan 216 projede emeği bulunan her bir kardeşimi, aziz dava arkadaşlarımı ve belediye personelini kutluyorum. Belediye Başkanımızı soyadına yakışır bir şekilde Alanya'yı daima yüceltmek için gösterdiği özverili çalışmalarında başarılar diliyorum."
KURDELEYİ HEP BİRLİKTE KESTİLER
Konuşmaların ardından Alanya Belediyesi tarafından yapılan toplam 304 milyon TL'ye mal olan 216 projenin açılış ve temel atma kurdelesini MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, İl Başkanı Mustafa Aksoy, İlçe Başkanı Mustrafa Türkdoğan'ın yanı sıra tüm Genel Başkan yardımcıları ve milletvekilleri birlikte kesti.
BAHÇELİ: ALANYA'NIN İL OLMASINI BİZLERDE İSTİYORUZ'
Bahçeli, sahnede olduğu esnada karşısında bir dövizde Alanya'nın il olması yönündeki yazıyı görünce, "Böyle bir mütevazi, olgun, anlayışlı bir talebin cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini uygulamaya geçtiğimiz gününde Sayın Cumhurbaşkanımızın buna cevap verip, Alanya'yı il yapmasını sizler gibi bizler de istiyoruz" dedi.
Son Güncelleme: 24.05.2017 22:18
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner12

banner11