banner10

‘Hizmet sözümüzü yerine getiriyoruz’

2016 yılında temeli atılan ve 6 milyon TL’lik bir yatırım olan Demirtaş Kültür Merkezi’nin açılışında konuşan Başkan Yücel, “Proje ve hizmetlerimizi planlarken, Alanya’yı bir bütün olarak düşünüyoruz. Tüm mahallelere eşit ve adaletli şekilde hizmetlerimizi götürüyoruz. Göreve geldiğimizde, “Merkez’de ne varsa, kırsal mahallelerimize de aynısı olacak.” demiştik. İşte bugün bu sözümüzü yerine getiriyoruz” dedi.

‘Hizmet sözümüzü yerine getiriyoruz’

2016 yılında temeli atılan ve 6 milyon TL’lik bir yatırım olan Demirtaş Kültür Merkezi’nin açılışında konuşan Başkan Yücel, “Proje ve hizmetlerimizi planlarken, Alanya’yı bir bütün olarak düşünüyoruz. Tüm mahallelere eşit ve adaletli şekilde hizmetlerimizi götürüyoruz. Göreve geldiğimizde, “Merkez’de ne varsa, kırsal mahallelerimize de aynısı olacak.” demiştik. İşte bugün bu sözümüzü yerine getiriyoruz” dedi.

25 Mart 2018 Pazar 20:46
‘Hizmet sözümüzü  yerine getiriyoruz’

Demirtaş Mahallesi’yle birlikte 22 mahalleye hizmet verecek doğu mahallerinin en büyük özlemi “Demirtaş Kültür Merkezi” büyük bir törenle hizmete açıldı. 1000 kişilik ana salon, kapalı alanlar, kütüphane, bilgisayar odası, toplantı ve konferans salonlarının yer aldığı 2016’da temeli atılan Kültür Merkezi, büyük bir törenle halkın hizmetine sunuldu.Törene Antalya Milletvekili Mehmet Günal, Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Gazipaşa Kaymakamı Nurullah Kaya, Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre, Jandarma Komutanı Yarbay Serkan Akbaba, meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, ülkü ocakları başkanları, birim amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar, vatandaşları ve çok sayıda davetli katıldı. Alanı dolduran kalabalığa seslenen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, vatandaşlara Demirtaş Kültür Merkezi ve Belediye yatırımlarıyla ilgili bilgi verdi. Başkan Yücel açılış konuşmasında şu konu başlıklarına dikkat çekti:
‘MERKEZDE NE VARSA, KIRSALDA DA O VAR’
2016 yılında temeli atılan ve 6 milyon TL’lik bir yatırım olan Demirtaş Kültür Merkezi’nin düğün, nikah ve sünnet gibi organizasyonların yapılabileceği büyük salonuyla, 10 bine yakın kitabın bulunduğu kütüphanesiyle, bilgisayar odasıyla, açık ve kapalı mekanları, otoparkıyla halkın ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verecek bir sosyal tesis olduğunun altını çizen Belediye Başkanı Yücel, “Proje ve hizmetlerimizi planlarken, Alanya’yı bir bütün olarak düşünüyoruz. Tüm mahallelere eşit ve adaletli şekilde hizmetlerimizi götürüyoruz. Göreve geldiğimizde, “Merkez’de ne varsa, kırsal mahallelerimize de aynısı olacak.” demiştik. İşte bugün bu sözümüzü yerine getiriyoruz” dedi.
‘23 MAHALLEYE HİZMET VERECEK’
Demirtaş ve çevresinde bulunan 22 mahalleyle birlikte Kestel, Mahmutlar ve Kargıcak’ta yaşayan vatandaşlara da hizmet verecek Demirtaş Kültür Merkezi’nde toplantı, kongre ve konferans gibi çeşitli etkinlikler de düzenlenecek.30-40 yıl sonrası da düşünülerek planlanan binanın statiği ve mimari yapısını, gelecek yıllarda 2-3 kat daha arttırılarak tiyatro ve sinema salonu yapabilecek özellikte tasarlandı.
“TEKERİNİZE TOPRAĞI DEĞDİRMEDEN DEMİRTAŞ’A İNDİRECEĞİZ”
Demirtaş Kültür Merkezi’yle birlikte Alanya Belediyesi’nin büyük Alanya’ya kazandırdığı hizmet ve yatırımlarla ilgili de bilgi veren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Mahallelerimizin en büyük sorunlarından biri de yol ve ulaşımdı. Göreve gelir gelmez Alanya merkezde, mahallelerimizde, kırsal bölgelerimizde ve tüm yaylalarımızda asfalt seferberliği başlattık. 11 Milyon TL maliyetle kurduğumuz asfalt plentimiz ve ocağımızla asfaltı daha ucuza üretiyoruz. 4 yılda 800 km asfalt döktük. 185 km yeni yol açtık. Mahallelerimize, vatandaşlarımızın huzurla, güvenle kullandığı modern, kaliteli ve Avrupa standartlarında yollar kazandırdık. 
Bu yaz da asfalt çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Yaylalarımızı ihya edeceğiz. Taşatan’dan çıkan bir vatandaşımızı, aracının tekerine toprağı değdirmeden Gören, Samsa, Köprübaşı, Gömürgen, Kadıyakası, Gökbel, Sarımut, Dikmetaş, Söğüt, Tokar, Kaş ve Koçdavut yolundan Demirtaş’a indireceğiz” dedi.
“ALANYA’NIN EN KISA SÜREDE İL OLACAĞINA İNANIYORUM”
“Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin “2023, Cumhuriyet’in yüzüncü yıldönümüdür. Büyükşehirleri kapsayacak şekilde yüz il, bin ilçeden oluşan bir idari sistemle, ekonomide yerli ve milli diriliş sayesinde, siyasette birlik ve dayanışma ruhunun ayağa kalkışıyla Türkiye, bölgesinde süper güç, küresel düzeyde de nazı geçen, sözü dinlenen bir ülke seviyesine çıkmalıdır, inanıyorum ki mutlaka çıkacaktır.” Sözlerine canı yürekten katılıyor; Genel Başkanımızın “YÜZ İL, BİN İLÇE” hedefiyle, mutlaka Alanya’nın da en kısa sürede il olacağına inanıyorum” diyen Belediye Başkanı Yücel, 4 yılda 3 kez Alanya’yı ziyaret ederek, Alanya’ya verdiği değeri gösteren ve her zaman Alanya’nın il olmasını destekleyen Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye Alanya halkı adına teşekkür ve şükranlarını sundu.
‘HİZMET ZAMANI BİZDE’
Kırsaldaki birçok yerin Cumhuriyet tarihinden bu yana alamadığı yatırımları ve hizmetleri dönemlerinde aldığını belirten Başkan Yücel, “Ancak, artık hizmet zamanı bizde. İnşallah halkımızın bize duyduğu güven ve destekle çok daha güzel projeleri gerçekleştireceğiz. 
vurgusunu yaptı.
‘BİZE GÜVENEN VATANDAŞLARIMIZI MAHCUP ETMEDİK’
“4 yıllık görev süremizde bize güvenen ve destek veren vatandaşlarımızı mahcup etmedik. Boş sözlerle, gerçekleşmeyecek vaatlerle vatandaşımızı oyalamadık. Artık, bitirdiğimiz işlerle, ortaya koyduğumuz eserlerle karşınızdayız. Nisan ayından itibaren Alanya’mıza kazandırdığımız projelerimizin açılış yada temel atma töreniyle daha sık sizlerin karşısında olacağız”.
BAŞKAN YÜCEL’DEN DEMİRTAŞLILARA KÖPRÜ MÜJDESİ
Demirtaş’ın en önemli sorunlarından biri olan Demirtaş Yenidamlar Köprüsü’nün inşaatına başladıklarını müjdeleyen Belediye Başkanı Yücel, “Yıllardır “ha yıkıldı yıkılacak” denilen, vatandaşlarımızın üzerinden korkarak geçtiği, bir türlü yapılamayan bu köprüyü yapmak da bizlere nasip oldu. Vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı bu köprüyü en kısa zamanda tamamlayacağız. Şimdiden Hayırlı Uğurlu Olsun.” şeklinde konuştu.
‘KENT MEYDANI PROJESİNİ BU YIL İHALE EDECEĞİZ’
“Alanya için hayal denilen projeleri gerçeğe dönüştürmeye devam ettiklerini belirten Belediye Başkanı Yücel, “Yapılamaz denilen işleri yapıyoruz. Büyük Alanya’yı Büyük projelerle buluşturuyoruz. Unesco Dünya Kültür Mirası adayı olan Alanya Kalesi’nin doğal ve tarihi yapısını korumak için, Alanya Kalesi’nin ulaşım ve trafik problemine en iyi çözüm olan teleferiği 35 Milyon TL’lik bir yatırımla geçeğe dönüştürdük.  Belediye Hizmet Binası inşaatımız hızla yükseliyor. Yaklaşık 70 milyonluk bir yatırım olan Belediye Hizmet Binamızı, 16 ay gibi kısa bir sürede tamamlayıp, hizmete açacağız.  . Herkesin gıpta ile baktığı, eşi benzeri olmayan bir kent meydanı kazandırmak için çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah 2018 yılı içinde ihalesini gerçekleştirip, ilk kazmayı vuracağız. Saray Mahallemizde Kapalı Halk Pazarı ve Oba Mahallemizde Cenaze Hizmetleri Binası inşaatlarını tamamladık.
”“BATIYA KONAKLI VE GÜNEY DÜĞÜN SALONLARINI KAZANDIRACAĞIZ”
“Batı mahallelerimizde de 2018 yılında hizmetlerimizi katlayarak arttıracağız. Güney Düğün Salonumuzun inşaatına başladık. Konaklı Düğün Salonu’nun da ihalesi biter bitmez temelini atacağız. Çayarası Yaylamızda çalışmalarına başladığımız Ticaret Merkezinin bu yaz açılışını gerçekleştireceğiz. Hizmetlerimizle altın çağını yaşayan Alanya’yı, refah seviyesi yüksek, mutlu insanların yaşadığı, örnek alınan bir şehir yapmak için çalışıyoruz” dedi.
ÜRETKEN BELEDİYECİLİĞİN EN GÜZEL ÖRNEĞİNİ BAŞKAN YÜCEL GÖSTERDİ”
Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in ardından kürsüye gelen MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in yaptığı hizmet ve yatırımlarla üretken belediyecilik alanında diğer belediyeler örnek olduğunu söyledi. Milletvekili Günal; “Başkan Yücel, örnek bir belediyecilik sergiliyor. Biz Alanya’yı diğer belediyelerimize örnek gösteriyoruz. Bu tesis ve önümüzdeki günlerde açılışı yapılacak tesisler Alanya’ya yeni güzellikler katacak. Adem Başkanımız sizlere hizmetlerin en iyisini sunuyor. Başkan sizden destek istedi, siz de O’ndan hizmet; siz desteği verdiniz O da size hizmeti verdi. Belediye Başkanımıza ve katkı sağlayan herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN YÜCEL VE MECLİ ÜYESİ NAZİFOĞLU’NA PLAKETLİ TEŞEKKÜR
Törenin ardından bölgesine kazandırılan bu dev proje için Demirtaş Muhtarı Ramazan Mecek ve Muhtarlar Derneği Başkanı Hasan Yüksel tarafından Belediye Başkanı Yücel’e, teşekkür plaketi takdim edildi. Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ise merkezin projesini hazırlayan Yüksek Mimar ve Belediye Meclis Üyesi Melike Nazifoğlu’na emeği için bir kez daha teşekkür ederek plaket sundu. Alanya Müftüsü Mustafa Topal’ın yaptığı duanın ardından Demirtaş Kültür Merkezi halkın hizmetine sunuldu. Başkan Yücel, davetlilere merkezi gezdirerek düzenlenecek etkinliklerle ilgili bilgi verdi, konukların sorularını yanıtladı.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner12

banner11