Alanya

Gazi’ye hastanede sürpriz doğum günü

Tunceli’de 7 yıl önce vatani görevini yerine getirirken yaralanan ve rahatsızlığı nedeniyle Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınan Gazi Çağrı Şafak Sertkaya'ya sürpriz doğum günü kutlaması yapıldı.

Gazi’ye hastanede sürpriz doğum günü

28 Kasım 2016 19:53
-A

+A

Tunceli’de 7 yıl önce vatani görevini yerine getirirken, ateşli silahla yaralanma sonrası Tetrapleji (kol ve bacakta işlev kaybı) teşhisi konulan ve hastalığı nedeniyle geçtiğimiz günlerde Antalya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Alaaddin Keykubat Üniversitesi Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Palyatif Bakım Servisi’nde tedaviye alınan Gazi Çağrı Şafak Sertkaya'ya hastanede sürpriz doğum günü kutlaması yapıldı. Çağrı Şafak Sertkaya için düzenlenen sürpriz doğum günü kutlamasına Alanya EAH Başhekimi Dr. Tevfik Yazan, Palyatif Bakım Merkezi Sorumlu Hekimi Oya Malbora Karadağ, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Muhammed Karaman ve sorumlu hemşireler katıldı.
Sertkaya, doğum günü pastasını üflerken dilek tutmayı da unutmadı. Tuttuğu dileği çevresindekilerle paylaşan Gazi Çağrı Şafak Sertkaya bir an önce tedavisinin tamamlanmasını ve diğer gazilerin de eski sağlıklarına kavuşabilmelerini dilediğini belirtti. Oyuncak arabaları çok seven Gazi Sertkaya'ya, Başhekim Dr. Tevfik Yazan tarafından oyuncak araba hediye edildi. Mutluluğunu dile getiren Gazi Sertkaya, “burada bir aile gibi olduk. İlgilerinden dolayı başta Başhekim Dr. Tevfik Yazan'a, hemşire arkadaşlara ve tüm sağlık çalışanlarına çok teşekkür ediyorum” dedi.
Dr. Tevfik Yazan ise, "Biz burada büyük bir aileyiz. Hastalarımızın her biri bizim için çok değerli ve kıymetlidir. Enerjimizi, buradan mutlu ayrılan hastalarımıza borçluyuz. Çağrı Bey gibi kahramanlar sayesinde, bu ülke dimdik ayaktadır. Bizler tüm şehitlerimize, yakın zamanda kaybettiğimiz 15 Temmuz Şehitlerimize ve gazilerimize çok şey borçluyuz. Ne yapsak haklarını ödeyemeyiz.”
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2891 Oy (%72)

  • Hayır : 1152 Oy (%28)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE