Alanya

Fotoğrafçılar fiyatta anlaştı

Yeni kimlik kartlarına konulacak biometrik fotoğraf için Alanya’daki fotoğrafçı esnafı, fiyat birliğine vardı. Buna göre 4 adet biometrik fotoğraf 20 TL olarak belirlendi.

Fotoğrafçılar  fiyatta anlaştı

5 Ocak 2017 00:26
-A

+A


Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartları 2017 yılı itibariyle tüm Türkiye’de dağıtılmaya başlanıyor. Yeni kimlik kartları için Alanya İlçe Nüfus Müdürlüğü’nde de başvurular başladı. Kimlik kartlarının değişimi için 2020 yılana kadar vakit var. Ancak vatandaşlar ilk günlerde yeni kimlik kartları almak için yoğun ilgi gösterdi. Bunun yanında yeni kimliklere konulacak biometrik fotoğraflar için de fotoğrafçı esnafı fiyatta birliktelik sağladı.
Alanya’da fotografçılar yeni kimlikler için gerekli olan biometrik fotoğraf için Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuri Demir ve Başkan Vekili Ahmet Yanar'ın da katıldığı toplantıda bir araya geldiler. Toplantıda alınan kararla ilgili bir açıklama yapan Alanya Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve Fiyat Belirleme Komisyonu Üyesi Kadir Ersoy, “TC Kimlik Kartı ve Ehliyetlerin yenilenmesi ile ilgili olarak, Alanya ve mahallelerinde faliyet gösteren tüm fotoğrafcı esnafının yapmış olduğu toplantı ile biometrik fotoğraf çekimlerinin bilgilendirilmesi yapılmış ve fiyat birliğine varılmıştır. Buna göre çekim yapacak fotoğrafçı esnaf arkadaşlarımız bu standart fiyat birlikteliğine uyma kararı almıştır. 4 adet biometrik fotoğraf 20 TL olarak belirlenmiştir. Kamoyunun ve ilgililerin bilgisine sunulur” dedi.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2883 Oy (%72)

  • Hayır : 1097 Oy (%28)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE