Sağlık

Fıtık hastalarına müjde

Teknolojinin son harikası, bilgisayar kontrolü ile robotik bir sistem olan ANTALGIC-TRAK, Özel Alanya Anadolu Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü'nde hastaların hizmetine sunuldu.

Fıtık hastalarına müjde

6 Haziran 2017 18:55
-A

+A

Yaklaşık 10 gündür hizmette olan sistem, fıtık ve eklem ağrısı şikayeti olan hastalara ağrısız tedavi imkanı sağlayacak. Omurga fıtıklarında baskı giderici tedavi olarak onaylanan ve aynı zamanda eklem hareketliliğini arttırıcı bir sistem olarak da bilinen ANTALGIC-TRAK, fıtık ve çeşitli eklem rahatsızlıkları olan hastalara ameliyatsız tedavi imkanı sunuyor. ANTALGIC-TRAK, sistemi, İstanbul, Ankara, Denizli, Balıkesir, Kayseri, Mersin, İzmir ve Antalya'dan sonra da Özel Alanya Anadolu Hastanesi’nde hizmete girdi. Alanya’da bu tür rahatsızlıkları olan hastaların artık Antalya veya başka şehirlere gitmesine gerek kalmadan Özel Alanya Anadolu Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü'nde tedavisi gerçekleşeceğini müjdeleyen Anadolu Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümünde Uzman Doktor Müzeyyen Okutmuş, seans sırasında hastanın problemleri göz önünde bulundurularak uygun pozisyonun seçildiğini belirtti. 
BEL FITIĞI HASTALARINA AMELİYATSIZ ÇÖZÜM 
Bel fıtığı hastalarına ameliyatsız çözüm imkanı sağlandığını belirten Uzman Okutmuş, " Antalgic Trak Desteği, bel fıtığı, boyun fıtığı, bel kayması, kanal darlığı, sırt ağrıları, boyun gerginliği, bel tutulması, kalça ve bacak ağrıları, omuz ve kol ağrıları, bazı romatizmal ağrılarda kullanılmaktadır. Cihazımız girilen verilere uyarak, hastayı istediğimiz kuvvette 45 saniye çekiyor, 15 saniye ara verip dinlendirerek tekrar çekiyor. Bu süre doktor kontrolünde değiştirilebiliyor. Çekimi fıtığın olduğu bölgede odaklayabiliyoruz. Çekilmemesi gereken noktaları da belirleyebiliyoruz. Fıtık dışındaki rahatsızlıklar için de çekim yapılabiliyor” dedi.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2854 Oy (%74)

  • Hayır : 977 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE