Sağlık

Evinizde yalnız değilsiniz

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Tevfik Yazan, yatağa tam bağımlı hastaların ihtiyacı olan sağlık hizmetini hastane uzman kadrosu ile ev ortamında sunduklarını belirtti.

Evinizde yalnız değilsiniz

1 Aralık 2016 00:50
-A

+A

Hastanenin Evde Sağlık Hizmetleri Birimi olarak, yatalak ve bakıma muhtaç hastaların evlerinde her türlü sağlık hizmetinin verilmesini gaye edindiklerini ifade eden Antalya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Tevfik Yazan, Alanya sınırları içerisinde, Gündoğmuş da dahil olmak üzere toplam 1841 hastaya hizmet verdiklerini söyledi. Yazan, “Ekibimiz tarafından, sürekli bakım ve takibe ihtiyaç duyan hastalara ve ilgili aile bireylerine tıbbi, psikolojik ve sosyal destek sağlanarak yardımcı olunuyor. Evde sağlık birimimiz, hastaya tanı koymaktan ziyade uzman doktorlarca konmuş olan teşhis doğrultusunda yapılması gereken tedaviye yardımcı olmak ve tedavinin düzenli yapılmasını sağlamak amacına yönelik hizmet vermektedir. 2 doktor, 1 hemşire, 1 diyetisyen, 1 fizyoterapist, 1 sağlık teknikeri, 1 sosyal hizmet uzmanı, 1 sekreter, 2 hizmetli ve 2 şoförden oluşan ekibimiz tarafından mesai saatleri içerisinde hastalarımıza hizmet verilmektedir” dedi.

Dr. Yazan, Evde Sağlık Hizmetleri Biriminin çalışmalarının; kronik hastalığı nedeniyle sürekli hastanede yatarak tedavi edilemeyen ya da belli bir süre (geçici) yürüyemeyen hastaların; rutin muayenelerini, hastalığıyla ilgili kan tetkiklerini, EKG ve diğer tetkikleri, mesane-nazogastrik sonda gereksinimlerini, yara pansumanlarını, sürekli kullanılan ilaçların reçetelendirilmesi ya da rapor edilmesini kapsadığını belirtti. Ayrıca Yazan, hastanenin Evde Sağlık Hizmetleri Birimi’ne ya da aile hekimlerinin yönlendirmesiyle hastaneye başvurmak sureti ile hastaların bu hizmetten faydalanabileceklerini söyledi. Ardından Yazan, başvuruda bulunan hastaların değerlendirilmesi sonrasında kayıt kriterine uyan hastaların başvurularının alındığını sözlerine ekledi.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Ramazan sonrası  beslenmeye dikkat

Ramazan sonrası beslenmeye dikkat

23:29 - 23 Haziran 2017

 Hastanede bir ilk

Hastanede bir ilk

22:28 - 22 Haziran 2017

Hastaneye yeni atama

Hastaneye yeni atama

19:53 - 20 Haziran 2017

Hekim sayısı  8’e yükseldi

Hekim sayısı 8’e yükseldi

21:32 - 16 Haziran 2017

'Sağlığınız  emin ellerde'

'Sağlığınız emin ellerde'

21:50 - 13 Haziran 2017

 'Yatırımlar durmayacak'

'Yatırımlar durmayacak'

00:22 - 13 Haziran 2017

Fıtık hastalarına müjde

Fıtık hastalarına müjde

18:55 - 6 Haziran 2017

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2726 Oy (%75)

  • Hayır : 931 Oy (%25)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE