Sağlık

Evde fizik tedavi hizmeti başlıyor

Sağlıkta Dönüşüm Programı kapsamında Antalya'nın ilçelerinde 'evde fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmeti' verilmeye başlandı. Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde de en kısa zamanda başlayacak.

Evde fizik tedavi  hizmeti başlıyor

22 Ekim 2016 01:11
-A

+A

Sağlıkta Dönüşüm Programı kapsamında Antalya'nın ilçelerinde 'evde fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmeti' verilmeye başlandı. Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde de en kısa zamanda başlayacak.

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Necat Yılmaz, Antalya ve ilçelerinde evde fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmeti verdiklerini söyledi. Prof. Dr. Yılmaz, evde fizik tedavi hizmetinin hastaya tanı koymaktan ziyade tanısı konulmuş hastanın tıbbi bakım ve tedavisinin uygulanması ve eğitiminin sağlanması hizmeti şeklinde olduğunu kaydetti.
ALANYA’DA DA BAŞLAYACAK
Yatağa bağımlı hastanın ihtiyacı olan fizik tedavi hizmetinin kendi evinde, kendi yatağında görevli fizyoterapist eşliğinde gerçekleştirildiğini belirten Prof. Dr. Yılmaz, "Antalya Kamu Hastaneleri Birliği'ne bağlı, merkezde Antalya Atatürk Devlet Hastanesi'nde, ilçelerde ise Elmalı, Korkuteli, Kemer, Manavgat, Serik, Kaş devlet hastanelerinde bu hizmet veriliyor. Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde de en kısa zamanda başlayacağız" dedi.
DEVLET HASTANESİNDE VERİYOR
Uygulamanın ilk kez Atatürk Devlet Hastanesi'nde 2015 yılında verilmeye başlandığını anlatan Prof. Dr. Yılmaz, "Sırasıyla Kemer, Elmalı, Korkuteli, Manavgat, Serik, Kaş ve Alanya Devlet hastanesinde verilmeye başlandı. Bugüne kadar tüm hastanelerimizde 480 hastaya evde fizik tedavi hizmeti verildi" diye konuştu
350 HASTA TEDAVİ ALTINDA
Tedavi hizmetinden yararlanan hasta sayısı hakkında da bilgiler veren Prof. Dr. Necat Yılmaz, Atatürk Devlet Hastanesi'nde 350 kayıtlı hastanın tedaviye alındığını, 12 bin 500 seans gerçekleştirildiğini ifade etti. Söz konusu hizmetin, 7 araç, 6 fizyoterapist ve 1 sekreterden oluşan ekip tarafından verildiğini belirten Necat Yılmaz, "Kemer'de 45, Elmalı'da 36, Korkuteli'nde 31, Manavgat'ta 33, Serik'te 15 hastaya tedavi hizmeti verildi. Kaş da ise başvurular sonrası hasta listesi oluşturulmaya başlanacak" dedi.
Prof. Dr. Yılmaz, evde fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetinden faydalanmak isteyen hastaların hastanelerin fizik tedavi ve rehabilitasyon polikliniklerine başvurması gerektiğini kaydetti.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

‘Bizim için değerlisiniz’

‘Bizim için değerlisiniz’

20:33 - 13 Ocak 2017

KALİTE ARTACAK

KALİTE ARTACAK

20:20 - 5 Ocak 2017

Tüp Bebek Nedir?

Tüp Bebek Nedir?

12:51 - 12 Aralık 2016

Kısırlık Nedir?

Kısırlık Nedir?

12:48 - 12 Aralık 2016

Diş sağlığınıza dikkat edin

Diş sağlığınıza dikkat edin

13:40 - 13 Aralık 2016

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2447 Oy (%73)

  • Hayır : 889 Oy (%27)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE