Alanya

Esnaftan yol teşekkürü

Esnaftan yol teşekkürü

7 Aralık 2017 21:53
-A

+A

Alanya’da eğlenme merkezlerinin arasında bulunan 17 yıllık merdiven esnafın talebi üzerine belediye tarafından kaldırıldı. Esnaf turistlerin düşüp yaralanmasına neden olan merdivenin yerine rampalı yol yapılması dolayısıyla Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'e teşekkür etti.
Alanya'da eğlence merkezlerinin bulunduğu Gazipaşa Caddesi üzerinde 17 yıl önce yapılan ve merkezlerin arasında bulunan merdivenin eğlence mekanlarından çıkan turistlerin düşüp yaralanmasına neden olduğunu belirten esnaf, Alanya Belediyesi'ne başvurdu. Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in talimatı üzerine yaklaşık 15 metrelik merdiven kaldırılarak, yerine engellilerin de kullanabileceği rampalı yol yaptırıldı.
Bölge esnafından turizmci Metin Yılmaz, yolun yapılmasıyla birlikte mekanlar arasında geçişin sağlandığını ve insanların rahatça yürüyebildiğini belirterek, "17 yıl önce hatalı yapılan, tüm esnaf ve vatandaşı mağdur eden bu merdiven kaldırılarak yol yapıldı. Belediye Başkanı Adem Murat Yücel bey duruma müdahale ederek düzelttirdi. Yeniden yapılan ve yoğun insan trafiğinin olduğu yeni yol büyük ferahlık getirdi ve herkes çok memnun. Başta Başkan Yücel'e ve Fen işleri Müdürü Özgür Karamut ile ekibine teşekkür ederim. Bizi büyük bir çileden kurtardılar" dedi.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2919 Oy (%67)

  • Hayır : 1419 Oy (%33)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE