Alanya

En çok arananlarda Alanya ikinci sırada

Yandex üzerinden derlenen verilere göre, bu yılın Eylül ayında ilk sırada yer alan Türkiye’ye dair aramalar, bir önceki aya göre yüzde 113.3 oranında artarken; geçtiğimiz yılın aynı ayına göre ise yüzde 7.7 oranında artış gösterdi.

En çok arananlarda Alanya ikinci sırada

27 Ekim 2016 22:35
-A

+A


Yandex üzerinden derlenen verilere göre, bu yılın Eylül ayında ilk sırada yer alan Türkiye’ye dair aramalar, bir önceki aya göre yüzde 113.3 oranında artarken; geçtiğimiz yılın aynı ayına göre ise yüzde 7.7 oranında artış gösterdi. Geçtiğimiz ay listede yer almayan İtalya, İsrail ve Mısır listeye yeniden giriş yaparken, listede yer alan diğer destinasyonlar ise Tayland, Tunus, Kıbrıs, Goa, Yunanistan ve Vietnam oldu. Bulgaristan, Abhazya ve Montenegro ise bu ay liste dışı kaldı.  ATOR tarafından konuya dair yapılan değerlendirmede, yazın sona ermesiyle beraber turlara dönük aramaların beklenen şekilde azaldığı belirtildi. Listede öne çıkan destinasyonlar ağustos ayına göre popülaritesini yüzde 113.3 artıran Türkiye ile popülaritesini bir önceki aya göre yüzde 13; bir önceki yılın aynı ayına göre ise yüzde 172 oranında artırarak listenin ikinci sırasına yükselen Tayland oldu. Eylül ayında son dakika tatil aramalarında geçtiğimiz aya göre yüzde 5.2 oranında azalma olurken, geçtiğimiz yılın aynı ayına göre ise yüzde 12.3 oranında artış gözlemlendi. Son dakika tatil aramalarının yüzde 34’ünü ise Türkiye aramaları oluşturdu.
Son dakika aramalarında en popüler olan ikinci destinasyon ise yüzde 9.8 ile Kıbrıs oldu. Son dakika aramalarında öne çıkan diğer ülkeler ise yüzde 8.8 ile Tayland ve yüzde 8.4 ile Tunus oldu.
KEMER EN ÇOK ARANAN İLÇE OLDU
Sonbaharın ilk ayında Rus turistlerin Yandex’te en çok aradığı şey Türkiye ile alakalı başlıklar oldu. Bunun sonucunda Türkiye aramaları geçtiğimiz aya göre yüzde 113.3 oranında artarken, geçtiğimiz yılın eylül ayına göre ise yüzde 7.7 oranında artış sağlandı. Bu dönemde, Türkiye’de iki haftalık tatilin iki kişilik ortalama fiyatı 4 bin 150 lira (84 bin ruble) olurken, bir haftalık en uygun tatilin fiyatı ise  yaklaşık 2 bin 670 lira (54 bin ruble) oldu. Rusya’da en çok aranan destinasyonlar geçtiğimiz aya göre yüzde 80.3 oranında artışla Kemer olurken, onu Alanya ve Antalya takip etti. Türkiye ile ilgili en çok aranan tur operatörü ise Pegas Touristik oldu.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2451 Oy (%73)

  • Hayır : 890 Oy (%27)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE