Alanya

DÜNYANIN GÖZÜ ALANYA'DAYDI!

Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Alanya'da bir araya geldi.

DÜNYANIN GÖZÜ  ALANYA'DAYDI!

1 Aralık 2016 21:59
-A

+A

Ortak basın toplantısının ardından Hasan Çavuşoğlu, Lavrov'a forma hediye etti. Her iki bakan da Kızılkule ve iskele önünde vatandaşlarla selfie yaparken, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Lavrov, hemşehrilerinin Alanya’yı neden bu kadar sevdiklerini anladığını belirtti. Rus ve Türk vatandaşlar Mahmutlar'da Bakan Çavuşoğlu ve Lavrov'a ellerinde Türk ve Rus bayrakları ile dev bir pankartla sevgi gösterisinde bulundular.

DOSTLUK MESAJI VERDİLER
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Alanya'da düzenlenen 'Türkiye-Rusya Ortak Stratejik Planlama Grubu Beşinci Toplantısı' için bir araya geldi. Basın mensuplarına kapalı gerçekleşen toplantı sonrası kameraların karşına geçen iki bakan birçok konuya açıklık getirerek dostluk mesajları verdiler.

‘ENGELLERİ KALDIRMALIYIZ’
Ortak basın toplantısında konuşan Çavuşoğlu “Sevgili dostum Lavrov'u Alanya'da ağırlamaktan dolayı son derece mutluyum. Alanya, Rusya'da gelen dostlarımızın yaşadığı ve kendi evlerinde hissettiği bir yer. Ticaretin önündeki engelleri kaldırmalıyız. Sevgili dostum Lavrov ile bu konuyu da konuştuk. Tarım sektöründeki ürünlerin önündeki engel kalkmalı. Antalya-Alanya Rus turistlerin en çok tercih ettiği bölge. Vizeleri tamamen kaldırılmasını istiyoruz” dedi.

‘TURİZM KONUSU HIZ KAZANACAK’
Konuşmasına Alanya'ya çok teşekkür ederek başlayan Lavrov, “Çok konforlu şartlarda toplantı yaptık. Alanya'ya geldiğim andan itibaren misafirperverliği hissettim. Bundan sonraki aşamada ekonomideki aksamaları ortadan kaldırmak için çalışmalarımız olacaktır. Turizm konusu da hız kazanacak, buna eminiz. Turizmin gelişmesini de destekliyoruz. Normalleşmenin hızlı olması konusunda hemfikiriz. Ticaret ve ekonomideki aksamaları ortadan kaldırmak için çalışacağız.  Vize konusunu da görüştük ve olumlu geçti. Artık bu görüşmelere içerik katma zamanı” diye konuştu.

GÜLÜKLÜ ÇORBA YANINDA GRİDA
Toplantının ardından Bakanımız Çavuşoğlu, Rus Bakan Lavrov ile birlikte Alanya Limanı’na geldi. Rus Bakan Lavrov'a gülüklü çorba, balık sofrasının en ünlü yemeklerinden grida balığı, kabak tatlısı ve Alanya mezelerini ikram eden Bakan Çavuşoğlu, Kızıl Kule ve Tersane önünde kenti anlattı. Burada her iki bakanda vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Bakan Çavuşoğlu, Lavrov ile baba Osman Çavuşoğlu’nu tanıştırdı.  Lavrov Osman Çavuşoğlu'na, “Çok iyi bir evlat yetiştirmişsiniz” dedi.
Haberin Galerisi
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Alanya ulaşımı  araştırılacak

Alanya ulaşımı araştırılacak

19:22 - 21 Kasım 2017

Yine Türkiye Birincisi oldu

Yine Türkiye Birincisi oldu

20:08 - 21 Kasım 2017

3'LÜ TEPKİ

3'LÜ TEPKİ

19:53 - 21 Kasım 2017

Sipahioğlu’nun konuğu Demir

Sipahioğlu’nun konuğu Demir

19:46 - 21 Kasım 2017

REKOR KIRACAĞIZ

REKOR KIRACAĞIZ

20:05 - 20 Kasım 2017

İlk ziyaret Harputlu’ya

İlk ziyaret Harputlu’ya

19:57 - 19 Kasım 2017

THD’den önemli duyuru

THD’den önemli duyuru

19:55 - 19 Kasım 2017

Yücel'e pankartlı teşekkür

Yücel'e pankartlı teşekkür

19:48 - 19 Kasım 2017

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2891 Oy (%72)

  • Hayır : 1136 Oy (%28)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE