Yaşam

Doğru Tercüme İçin Yeminli Tercüme

Doğru Tercüme İçin Yeminli Tercüme

13 Ocak 2017 10:35
-A

+A


Küreselleşen dünya, diller ve kültürler arasında giderek daha yoğunlaşan ilişkiler anlamına da geliyor. Bu yoğunlaşan ilişkilere paralel olarak tercüme hizmeti hem gittikçe önem kazanıyor, hem de farklı disiplinler halinde çeşitleniyor. Bugün her biri uzmanlık ve mükemmel bir dil bilgisi gerektiren ekonomik, finansal, hukuki, diplomatik, tıbbi, yazınsal vb. tercüme alanları oluşmuş durumdadır. Ardıl çeviri, medikal tercüme, hukuki tercüme, apostil tasdikli tercüme, konsolosluk tercümesi gibi tercüme alanları; sorumluluk, yüksek kalite ve doğruluk gerektiren tercüme alanlarından sadece bazılarıdır.

Yeminli Tercüme, hem güvenilir ve doğru tercümeye duyulan ihtiyacın gelişmesi sonucu ortaya çıkan, hem de sonuçları itibariyle hukuki bağlayıcılığı olan resmi belgelerin tercümesi için gerek duyulan bir tercüme tarzıdır. Yeminli tercüme, kısaca, yeminli tercümanlar tarafından yapılan bir tercümedir; tercümana, yaptığı tercümenin doğruluğuna dair hukuki bir sorumluluk atfeder. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan, yabancı bir dil bildiğini, ilgili bölümden en az lisans düzeyinde bir diploma ile gösteren ve doğru tercüme yapacağına dair noter huzurunda yemin edip yemin zaptı çıkartan kişi, yeminli bir tercümandır. Yeminli bir tercüman veya tercümanlar ile çalışan tercüme bürosu ise yeminli tercüme bürosu olarak adlandırılır. Yeminsiz tercüme hizmeti veren tercüme bürolarının yanı sıra farklı diller arasında tercüme yapan yeminli tercümanlar ile çalışan tercüme büroları da mevcuttur.

Farklı Tercüme Fiyatları
Tercüme fiyatları için belirlenmiş keskin standartlar olmamakla birlikte, bu fiyatlar tercümenin hangi dilden yapıldığına, yeminli veya yeminsiz olmasına göre değişebilmektedir. Yeminli tercüme fiyatları yeminsiz tercüme fiyatlarından daha yüksektir. İngilizce, Fransızca, Almanca gibi dillerden farklı olarak Çince, Japonca, İsveççe, Norveççe, Osmanlıca, Eski Yazı dili, Felemenkçe gibi daha spesifik ve daha az bilinen dillerde yapılan çeviri fiyatları daha yüksektir. Tercüme fiyatları hakkında detaylı bilgi ve teklif almak için http://rdstercume.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Kusursuz Cilt İçin Ottoman Body

Kusursuz Cilt İçin Ottoman Body

21:26 - 24 Nisan 2017

Sohbet Siteleri

Sohbet Siteleri

11:23 - 23 Nisan 2017

Banko Kuponlar

Banko Kuponlar

13:04 - 21 Nisan 2017

Yüzükler

Yüzükler

09:44 - 21 Nisan 2017

Çakmak Ve Sigara Çeşitleri

Çakmak Ve Sigara Çeşitleri

18:19 - 15 Nisan 2017

Medyum Yusuf Yorumları

Medyum Yusuf Yorumları

14:00 - 19 Nisan 2017

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2559 Oy (%74)

  • Hayır : 918 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE