Alanya

Devecilik kültürü yaşatılacak

Alanya ve çevresinde faaliyet gösteren deveciler tek çatı altında toplanarak dernek kurdu. Alanya Deveciler Turizm Derneği’ni kuran faaliyetlerini bundan böyle bir kurumsal kimlik altında yürütecek. Dernek Başkanı Kadir Koca ve yönetimi, Kaymakam Harputlu ve Koordinatör Güney’i ziyaret ederek faaliyetlerini anlattılar.

Devecilik kültürü yaşatılacak

7 Haziran 2017 21:34
-A

+A

Alanya Deveciler Turizm Derneği Başkanı Kadir Koca ve yönetim kurulu üyeleri, Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu'yu makamında ziyaret etti. Koca, dernek faaliyetleri ve yapmış oldukları çalışmalar hakkında Kaymakam Harputlu'ya bilgi verdi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Harputlu, derneğin sorunu olduğu takdirde mevzuatlara uygun şekilde çözüme kavuşturacaklarını belirterek, Koca öncülüğünde yönetim kurulu üyelerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.
Koca, yönetim kurulu üyeleri Kaymakam Harputlu’nun ardından Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney’i makamında ziyaret etti. Kadir Koca, “Yıllarca bir çatı altında toplanamamanın büyük sıkıntılarını yaşadık. Yaptığımız çalışmalar sonucu Alanya’da faaliyet gösteren devecileri bir çatı altında topladık ve derneğimizi kurduk. Bundan sonra sorunlarımızı daha kolay çözeceğiz ve daha iyi hizmet vereceğiz” dedi.
Güney ise “Alanya’da devecilik kültürü yaşatılmalı. Dedelerimiz devecilik yapardı. Yayla göçleri develerle yapılırdı. Şimdi sadece turistlerin taşındığı bir kültür olarak devam ediyor. Yörüklerin devecilik kültürünü yaşatacak adımları hep birlikte atmalıyız. Bu konuda üzerimize düşen görevi yerine getirmeye hazırız” dedi. 
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2854 Oy (%74)

  • Hayır : 977 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE