Sağlık

Daha güvenli ve sağlıklı işyeri için eğitim şart!

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi sağlık çalışanlarına ‘İş Sağlığı ve Güvenliği’ eğitimi verildi. İşyeri tehlike sınıflandırmalarında hastaneler, “çok tehlikeli” sınıfında yer alıyor.

Daha güvenli ve sağlıklı  işyeri için eğitim şart!

2 Haziran 2017 19:17
-A

+A

Buna istinaden her yıl hastanede sağlık çalışanlarına iş sağlığı ve güvenliği konusunda eğitimler verilerek bilgilendiriliyor. 
Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi İş Güvenliği Uzmanı Gökhan Yaşar, İş Yeri Hekimi Dr. Süleyman Akay ve İş Yeri Hemşiresi Murat Yılmaz tarafından “Daha Güvenli ve Sağlıklı İş Yeri İçin Eğitim Şart” sloganıyla verilen eğitimde katılımcılara, mevzuat hükümleri çerçevesinde personelin iş yaparken dikkat etmeleri gereken durumlar ve kişisel sağlıklarını korumaları konusunda bilgiler anlatıldı. Eğitimde yapılan araştırmalarda iş kazalarının yüzde 98'inin önlenebilir kazalar olduğuna dikkat çekilirken,  özellikle sahada çalışma sırasında yapılan yanlışlar, uyulması gereken kurallar ve kullanılan malzemelerdeki uyarı işaretlerinin ne anlama geldiği görsel ve uygulamalı olarak anlatıldı. Ayrıca iş kazası ve meslek hastalığından doğan hukuki sonuçlar, meslek hastalıklarının sebepleri, hastalıktan korunma prensipleri ve korunma tekniklerinin uygulanması da anlatılan diğer konular arasında yer aldı. 
 
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2848 Oy (%74)

  • Hayır : 975 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE