Alanya

Çiftçiler ürettiğinin karşılığını alabilmeli

Alanya Sanayici ve İşadamları Derneği (ALSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Akın Tabaklar ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Rüzgar’ı ziyaret etti.

Çiftçiler ürettiğinin  karşılığını alabilmeli

9 Şubat 2017 21:35
-A

+Aİlçe Müdürü Mehmet Rüzgar, ALSİAD yönetiminin ziyaretlerinden dolayı son derece memnun olduğunu dile getirerek,  işadamlarına Alanya`nın Gıda, Tarım ve Hayvancılık konusunda mevcut durumunu ve yapılan çalışmaları aktardı. Rüzgar, “Çalışmalarımız son hızla devam etmektedir. Örneğin çiftçimize tarım ve hayvancılık konularında eğitimler veriyoruz. Haftada üç gün farklı bir köyümüzü ziyaret edip, bilinçli tarım yapılması konusunda eğitimler düzenliyoruz. Kadın çiftçilerimize biyolojik mücadele kursları düzenliyor ve sertifikalandırıyoruz. Kaliteyi artırarak üreticinin kazanması yönünde var gücümüzle çalışıyoruz. Bu aşamada hallerin birleştirilmesi de üreticimiz açısından son derece olumlu sonuçlar verecektir.
Hayvancılık alanında, çiftçilerimize teşvikler konusunda bilgilendirme toplantıları düzenliyoruz. İlçe Müdürlüğümüzün veteriner hekimleri çiftçilerimize aralıksız hizmet veriyor.
Bunun yanı sıra, halkımızın sağlığı ve turizmi etkileyebilecek, tehdit oluşturabilecek her türlü yasadışı ürünün, yiyecek ve içeceğin önüne geçmek için denetimlerimizi sıklaştırdık” diye konuştu.
‘BİRLİKTE TOPLANTI YAPACAĞIZ’
ALSİAD Başkanı Akın Tabaklar da “İlçe müdürümüzün özverili çalışmalarını görüyor ve takdir ediyoruz. Tarım ve hayvancılık ülkemiz ekonomisi için son derece önem taşımaktadır. Çiftçimizin kazanması, ürettiğinin karşılığını alması ve buna bağlı olarak da üretimine sağlıklı bir şekilde devam etmesini istiyoruz. Bu ziyaretimizde ana başlıklar hakkında bilgiler aldık. İlerleyen günlerde İlçe müdürümüzü Derneğimizde düzenleyeceğimiz bir toplantımıza davet ederek bölgemizin gıda, tarım ve hayvancılık konularındaki çalışmalarını daha geniş kapsamlı olarak tüm ALSİAD üyelerimizle paylaşacağız” dedi.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Baba Salih'e son görev

Baba Salih'e son görev

21:29 - 17 Şubat 2017

Zabıtadan öğrencilere seminer

Zabıtadan öğrencilere seminer

21:27 - 17 Şubat 2017

Zabıtadan kan bağışı

Zabıtadan kan bağışı

21:24 - 17 Şubat 2017

 Şimşekler'e şikayet şoku!

Şimşekler'e şikayet şoku!

20:15 - 16 Şubat 2017

Seminerler devam ediyor

Seminerler devam ediyor

20:03 - 16 Şubat 2017

Baba Salih vefat etti

Baba Salih vefat etti

19:43 - 16 Şubat 2017

Sözlerimin arkasındayım

Sözlerimin arkasındayım

19:20 - 16 Şubat 2017

JET ONAY

JET ONAY

19:25 - 16 Şubat 2017

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2489 Oy (%73)

  • Hayır : 903 Oy (%27)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE