Siyaset

CHP'den Cübbeli'ye 'satranç' yanıtı

Cübbeli Ahmet Hoca olarak anılan Ahmet Mahmut Ünlü'nün satranç oynayanlar ile ilgili kullandığı sözlerin ardından, CHP Alanya İlçe Yönetimi tarafından partiye alınan satranç takımının açılışı Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Can Karagöz ve Süleyman Küçüktürk arasında oynanan ve hakemliğini İlçe Başkanı Ali Takavut'un yaptığı mücadeleyle yapıldı.

CHP'den Cübbeli'ye  'satranç' yanıtı

3 Ocak 2017 20:23
-A

+AKamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak anılan Ahmet Mahmut Ünlü'nün satranç oynayanlar ile ilgili kullandığı: "Satranç tavladan da kumardan da beter. Satranç oynamaktansa ateşi tutmak daha hayırlı. Satranç oynayan kişi insanların en yalancısı. Oynayanlara ölürken kelime-i şehadet nasip olmayabilir. Satranç oynayan lanetlenmiştir. Oynayana bakan da domuz eti yiyen gibidir. Bu oyunları oynayacağınıza elinize tesbih alın, sübhanallah çekin" sözleri kamuoyunda tepkiyle karşılanmıştı.
'NİCE SATRANÇLI GÜNLERE'
Yapılan bu açıklamanın ardından Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Teşkilatı Başkanı Ali Takavut, Cübbeli Ahmet Hoca'nın bu sözlerine atıfta bulunarak İlçe Teşkilatına santraç takımı alıp yönetim kurulu üyelerinin oynadığı oyuna hakemlik yaptı. Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Can Karagöz ve Süleyman Küçüktürk arasında oynanan oyunun hakemliğini de İlçe Başkanı Ali Takavut yaptı. Bu anı fotoğraflayarak sosyal medya hesabı üzerinden takipçileriyle paylaşan Mehmet Can Karagöz, "Cüppeli değilim ama kapüşonluydum, o nedenle ilk oyunu da kazandım. Bundan 5 yıl önce askerlik yaptığım birliğe ve 3 yıl önce de baro odamıza birer satranç takımı kazandırmıştık. Daha nice satrançlı günlerimiz olsun" ifadelerini kullandı. - Mert CANTÜRK
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2893 Oy (%71)

  • Hayır : 1180 Oy (%29)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE