Siyaset

CHP'den Alanya çıkartması

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Antalya il ve ilçelerindeki belediye ve teşkilat başkanları Alanya çıkarması yaptı. İlk olarak Alanya'da AGC'yi ziyaret eden başkanlar daha sonra Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'i ziyaret edip, karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.

CHP'den Alanya çıkartması

16 Ekim 2016 22:53
-A

+A

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Antalya il ve ilçelerindeki belediye ve teşkilat başkanları Alanya çıkarması yaptı. İlk olarak Alanya'da AGC'yi ziyaret eden başkanlar daha sonra Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'i ziyaret edip, karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.

CHP Alanya ilçe teşkilatının organizasyonu ile Alanya'ya gelen başkanlar, Alanya Gazeteciler Cemiyeti'ni (AGC) ziyaret ettiler. Ziyarete Alanya İlçe Başkanı Ali Takavut başkanlık ederken ziyarete, CHP Antalya İl Sekreteri Cengiz Gülebay, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru ve CHP'nin 19 ilçe başkanı katıldı. Katılımcıları AGC Başkan Yardımcısı Gaye Coşkun ağırladı.
'BURADA OLMANIZ MUTLULUK VERİCİ'
Programın açılışında konuşan Coşkun, "Antalya'nın değerli başkanlarını burada görmek bizler için büyük mutluluk. Daha önce de gelenler oldu ama herkesin bir arada olması daha güzel bir tablo. Katılan herkese teşekkür ederim" diye konuştu.
'KURTULUŞU CHP SAĞLAYACAK'
Coşkun'un ardından  konuştu. CHP Antalya İl Sekreteri Cengiz Gülebay, "Ülkemizin bundan sonraki kurtuluşunu sağlayacak parti Cumhuriyet Halk Partisidir. Bugün akşam yapacağımız toplantıdan güzel kararlar çıkaracağız. Önümüzdeki sürecin nasıl daha iyi değerlendirileceği ile ilgili sonuçlar çıkaracağız. Bu çerçevede ben katılan arkadaşlara teşekkür ediyorum" dedi.
'TURİST BARIŞ VE SEVGİ OLAN YERE GİDER'
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal da şunları söyledi: Antalya'nın iki temel sektörü tarım ve turizmde daralmanın yaşandığı bir dönemden geçiyoruz. Gazipaşa Havalimanı'ndan çok ümitli olduğumuz bir süreçteydik. Tam bu dönemde ülkemiz dış politika eksenli olarak bir kriz yaşadı. Bunu diğer olaylar takip etti. Tüm sektörlerde domino etkisi yarattı. Bu süreçte dayanışmayı, kardeşliği, bir arada olma duygusunu yaşadık. Bugünler de geçer diye umuyoruz. Barış olan, sevgi saygı olan, istikrar olan yere turist gider. Daha iyi hayat olursa turist buraya gelir. Türkiye'mizde bir gün bu koşullar olacaktır. İnancımızı hiç bir zaman kaybetmiyoruz. Bunun için biz de hep beraber bütün insanlarımızla gayret içerisinde olmalıyız. Daha kardeşçe daha uygar günler diliyorum" diye konuştu
'BİR GECE ANİDEN ÇIKAN SAÇMA BİR YASA'
Büyükşehir yasasıyla meclis temsilcilerinin kendisine 80-90 hatta 100 km ötedeki bir ilçe için oy vermek zorunda bırakıldığını aktaran Uysal, "Bu çok saçma. Ne kadar sağlıklı işlemler yapılabilir buna bakmak lazım. Altyapıyla ilgili, belediye kararlarıyla ilgili konulara odaklanmamız lazım. Açılım sürecinin olduğu dönemde bir gece ansızın çıkartılan karar. Sorgulamaya vakit kalmadan da yasalaştı. Büyükşehir yasasıyla kim ne proje yapabildi bugüne kadar? Benim bildiğim kadarıyla yok. Bundan sonra da kolay kolay olabileceğini sanmıyorum" dedi.
'BÜYÜKŞEHİR YASASI FOS ÇIKTI'
Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek'de yasa hakkında şu ifadeleri kullandı: "Antalya'nın kuzeyinde hiç hizmet alamayan eski köy yeni mahalleler var. CHP iktidarında bu sistem değişebilir, bölge halkına sorulur 'Belde belediyesini geri istiyor musunuz?' diye. Eğer istediğini ifade ederse geri açılır. Ama şu an çok ciddi sorunlar var. Kentlerimizde yaşanan sıkıntılar gözardı edilemez. AKP de bu yasanın işlemediğini görüyor. Türkiye'nin üniter yapısını bozma süreci olan açılım döneminde çıkan bu yasa hizmeti zorlaştırdı." - Mert CANTÜRK
Haberin Galerisi
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2451 Oy (%73)

  • Hayır : 890 Oy (%27)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE