Güncel

Çavuşoğlu'ndan tüm dünyaya çağrı

Çavuşoğlu'ndan  tüm dünyaya çağrı

1 Ağustos 2017 20:27
-A

+A

İstanbul'da düzenlenen Mescid-i Aksa toplantısında konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, tüm dünyaya çağrıda bulunarak: "Neden kardeşlerimize yeterinde destek olamıyoruz? Ayrı düşmemiz İslam düşmanlarını sevindirir. Filistin devleti en kısa sürede kabul edilmeli. Herkesi Filistin devletini tanımaya davet ediyoruz. Hiçbir yasaklama ve sınırlama kabul edilemez" dedi. 
 
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Mescid-i Aksa toplantısında konuştu. Çavuşoğlu toplantıda herkesi Filistin devletini tanımaya davet etti. Bakan Çavuşoğlu toplantıda şunları söyledi: Kudüs’e destek olmak bizim görevimizdir. Neden kardeşlerimize yeterinde destek olamıyoruz? Ayrı düşmemiz İslam düşmanlarını sevindirir. Filistin devleti en kısa sürede kabul edilmeli. Herkesi Filistin devletini tanımaya davet ediyoruz. Hiçbir yasaklama ve sınırlama kabul edilemez. 
'FİLİSTİNLİ KARDEŞLERİMİZİN YANINDA OLACAĞIZ'
Çavuşoğlu’nun konuşmasından satır başları: Şunu asla unutmamalıyız. Bizim ayrı düşmemiz, İslam düşmanlarını sevindirir. Mücadelemizi uluslararası platformlarda daha iyi bir şekilde sergilemeliyiz. İki devletli çözüm esastır. Barış sürecinin canlandırılmasını destekliyoruz. Ancak hukuk ve hakkaniyet olmadan kalıcı barış sağlanamaz. Milyonlarca Filistinliye kuru sözlerle değil, eylemlerimizle destek olalım. 1967 sınırları çerçevesinde, başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız bir Filistin devleti hayata geçmelidir. Harem-i Şerif’e hiçbir yasak ve sınırlama kabul edilemez. İslam İşbirliği Teşkilatı olarak bunun takipçisi olacağız. Bu büyük mücadelede Filistinli kardeşlerimizin yanında olacağız.”
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2848 Oy (%74)

  • Hayır : 975 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE