Siyaset

Çalık: Bir kereliğine affediyorum

Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Başkanı Şükran Çalık, geçtiğimiz 8 Mart'ta Atatürk Anıtı önünde düzenlenen Dünya Kadınlar Günü kutlama programında yaptığı konuşma sırasında kendisine sözlü ve fiziki saldırıda bulunan iki şahsı mahkemeye vermişti

Çalık: Bir kereliğine affediyorum

1 Kasım 2016 21:20
-A

+A

Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Başkanı Şükran Çalık, geçtiğimiz 8 Mart'ta Atatürk Anıtı önünde düzenlenen Dünya Kadınlar Günü kutlama programında yaptığı konuşma sırasında kendisine sözlü ve fiziki saldırıda bulunan iki şahsı mahkemeye vermişti. Çalık, 8 ay sonra bugün yapılan ilk duruşmada, her iki şahsı da bir kereliğine affettiğini beyan etti. Çalık, duruşma sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Davanın ilk duruşmasında yüce mahkemenin önüne çıktım. Aslında bugünkü davaya çok önemli hazırlıklar yaparak gelmeyi düşünmüştüm.
'YENİKAPI RUHU YAŞAMALI'
Fakat Türkiye'nin önemli bir süreçten geçtiği bugünlerde Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 15 Temmuz Darbe Girişimi sonrası yaptığı gibi, şahsıma yapılan hakaretleri bir kereye mahsus olmak şartıyla affediyorum. Açtığım tüm tazminat davalarından vazgeçiyorum. Biz bu ülkede ne şort giydiği için tekme atılan kadın, ne de salâ okuduğu için tekme atan kadınlardan olmayacağız. Birlik ve beraberliğimize kastetmek isteyenlere gereken cevabı verebilecek güçteyiz. Bunun en bariz örneğini de 15 Temmuz gecesi çarşafını giyip direksiyonun başına geçen Şerife Boz ve bir bacağını kaybeden Derya Ovacıklı ile göstermiştik. Biz de Yenikapı Ruhu'nu ve ülkemizdeki birlik kardeşlik ruhunu pekiştirmek istiyoruz. Düşmanlıklar ve şiddet son bulsun."
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

'Ak Gençlik bizi memnun ediyor'

'Ak Gençlik bizi memnun ediyor'

20:52 - 4 Aralık 2016

BBP istişare yaptı

BBP istişare yaptı

20:48 - 4 Aralık 2016

Çavuşoğlu: Biz kardeşiz

Çavuşoğlu: Biz kardeşiz

20:43 - 4 Aralık 2016

Özel bireylere 'özel' gezi

Özel bireylere 'özel' gezi

23:13 - 2 Aralık 2016

Asenalar boş durmuyor

Asenalar boş durmuyor

22:57 - 2 Aralık 2016

Toklu 13 İl'den sorumlu oldu

Toklu 13 İl'den sorumlu oldu

22:51 - 2 Aralık 2016

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2386 Oy (%73)

  • Hayır : 878 Oy (%27)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE