Belediye

Büyükşehir’den anlamlı gezi

Büyükşehir Belediyesi, şehit ve gazi yakınlarından sonra vatandaşları da Çanakkale Savaşı’nın geçtiği Gelibolu Yarımadası’na götürüyor. Şehitlikleri gezen Alanyalılar duygusal anlar yaşadı.

Büyükşehir’den  anlamlı gezi

14 Kasım 2016 21:26
-A

+A

Büyükşehir Belediyesi, şehit ve gazi yakınlarından sonra vatandaşları da  Çanakkale Savaşı’nın geçtiği Gelibolu Yarımadası’na götürüyor. Şehitlikleri gezen Alanyalılar duygusal anlar yaşadı.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen Çanakkale Şehitliği gezisine ilgi giderek artıyor. Nisan ayında Antalya’nın 15 ilçesinden çoğunluğu şehit ve gazi yakını olmak üzere 660 vatandaşı Çanakkale’ye götüren Büyükşehir Belediyesi şimdi de kırsal yerleşim yerleri başta olmak üzere isteyen vatandaşları ücretsiz olarak Çanakkale’ye götürüyor. Alanya’dan da her hafta Çanakkale’ye bir otobüs gönderiliyor. Bugüne kadar Türktaş, Süleymanlar, Sugözü, Tepe, Güzelbağ, Payallar, Seki ve İshaklı’dan yaklaşık 500 kişi ücretsiz olarak Çanakkale’ye gitti. Alanyalılar, Çanakkale şehitliklerini, tarih kokan yerleri rehber eşliğinde gezerek, savaşın günümüze kadar ulaşan izlerini yerinde gördü.  Her hafta Cuma akşamları saat 18:00’de Atatürk Anıtı önünden vatandaşlar duayla Çanakkale’ye uğurlanıyor. 18 Kasım Cuma günü de Fakırcalı Mahallesi sakinleri Çanakkale’ye gidecek.  
Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, “ Çanakkale’yi anlatmak yerine görmek lazım. Bu prensiple tarihimizde altın sayfalarla yerini alan Çanakkale Zaferi’nin yaşandığı yerleri vatandaşlarımızın görmesi için bu sosyal projeyi hayata geçirdik. Şehit ve gazi yakınlarıyla başlattığımız geziye talepler artınca kırsal kesimlerdeki vatandaşlarımız başta olmak üzere her hafta bir otobüsü tahsis ederek Çanakkale’ye gönderiyoruz. Orada rehber eşliğinde vatandaşlarımız geziyor.  Bugüne kadar giden vatandaşlarımız mutluluklarını dile getirdi. Talep olduğu sürece bu faaliyetimiz devam edecek “ dedi.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2850 Oy (%74)

  • Hayır : 976 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE