Güncel

BUGÜN AÇILIYOR

BUGÜN AÇILIYOR

10 Ekim 2017 23:59
-A

+A

Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya'nın 37 yıllık rüyası olan Alanya Teleferik'in bugün gerçekleştirilecek olan resmi açılışına tüm vatandaşları davet etti.
 
Alanya turizmine yeni bir soluk getiren Alanya Teleferiğin resmi açılış töreni için geri sayım başladı. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in Alanya’ya kazandırdığı en önemli projelerden biri olan teleferiğin resmi açılışı bugün saat 15.00 da gerçekleştirilecek.
TURİZM CANLANACAK
Teleferik Projesinin Alanya’ya farkındalık kazandırdığını belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Vatandaşlarımız ve turistlere yeni, farklı bir deneyim yaşatacağız. Bu yatırım dış turizme olduğu kadar iç turizme de büyük katkı sağlayacak” dedi.             
YILDA 1 MİLYON KİŞİ ALANYA TELEFERİK’İ KULLANACAK
Toplam 900 m hat uzunluğuna sahip, 17 kabin bulunan teleferik saatte 1130 kişi, yılda ise 1 milyon yolcu taşıma kapasitesi ile hizmet verecek. 9 milyon Euro’ya mal olan Alanya Teleferik Projesi, geçtiğimiz Ağustos ayında tamamlanarak hizmete girdi. Bugün düzenlenecek resmi açılış töreni ile Alanya 37 yıllık teleferik hayaline kavuşmuş olacak.
BAŞKAN YÜCEL, VATANDAŞLARI DAVET ETTİ
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, vatandaşları Alanya Damlataş İstasyonu önünde gerçekleştirilecek Teleferik ’in resmi açılış törenine davet etti. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Alanya’nın 37 yıllık rüyası olan Alanya Teleferik’in resmi açılışını bugün saat 15.00’da gerçekleştireceğiz.” dedi.
“KISA SÜREDE ALANYA’NIN SOSYAL HAYATINA CİDDİ KATKISI OLDU”
Geçtiğimiz Ağustos ayı içerisinde hizmet vermeye başlayan teleferiğin kısa sürede Alanya turizmi ve Alanya’nın sosyal hayatına ciddi katkılar sunduğunu belirten Başkan Yücel, "Yerli-yabancı herkesin büyük beğenisini kazanan, Alanya’mızın güzelliğine farklı bir bakış açısıyla yeni güzellikler kazandıran teleferiğin açılış törenine tüm vatandaşlarımız davetlidir" açıklamasını yaptı.
AÇILIŞA MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCILARI GELİYOR
Açılışa yoğun programlarından dolayı MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli ve  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu katılamayacak. Açılışa MHP Genel Başkan Yardımcıları Sadir Durmaz, Oktay Öztürk ve Mehmet Günal katılım sağlayacak. 
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2846 Oy (%75)

  • Hayır : 974 Oy (%25)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE