Yaşam

BOSNA HERSEK ÜNİVERSİTELERİ

BOSNA HERSEK ÜNİVERSİTELERİ

19 Haziran 2017 07:26
-A

+A


 
Son zamanlarda üniversite okumak isteyen öğrencilerin ilk tercihi kuşkusuz ki Bosna Hersek olmaktadır. Bunun çeşitli sebepleri olmakla beraber özellikle de Türk öğrenciler bu ülkeye okumak için akın etmektedir. Son derece kaliteli bir eğitim anlayışı içerisinde öğrencilere kaliteli bir eğitim sunmakla beraber Türk örf, adet ve geleneklerine benzerliği sayesinde de Türk öğrencilere bu ülke oldukça çekici gelmektedir. Özellikle de Osmanlı mirasını taşıyan Bosna Hersek’te yaşam, Türk öğrencileri kendisine çekmektedir. Bosna Hersek Üniversiteleri her daim çağın ilerisinde sunduğu eğitim sistemi ile öğrencilere kariyerli bir gelecek sunmaktadır.

Bilindiği üzere üniversite sınavları oldukça zorlayıcı olmaktadır bunun önüne geçilebilmesi ve her öğrencinin okuma hakkına sahip olabilmesi için Bosna Hersek Üniversiteleri, sınavsız olarak öğrenci kabul etmektedir. Bu sayede öğrenciler yıllarca zorlu sınav maratonları geçirmek yerine sadece diplomaları sayesinde köklü ve kaliteli bir üniversitede, seçkin hocalardan son derece üstün eğitim standartlarında ders görebileceklerdir. Eğitim sisteminin Avrupa kalite standartlarında seyretmesinin yanı sıra, geçmişten günümüze kadar gelen eğitim sisteminin de vermiş olduğu tecrübe ile Bosna Hersek eğitim anlayışından faydalanabilmek mümkün. Bosna Hersek Üniversitesi bu anlamda dur durak bilmeden kendisini yenileyen ve geliştiren bir üniversitedir. Öyle ki son yıllarda öğrenci kapasitesini katlayarak oldukça yüksek bir başarı grafiği çizmektedir. Bosna Hersek Üniversiteleri öğrencilerine oldukça fazla imkan sunmaktadır. Bunlardan biri Mavi Diploma Europass ile geleceğin kapılarını sonuna kadar açacak olan Avrupa’daki tek saygın Üniversite diplomasıdır.

Bosna Hersek Üniversitesi, Türkçe destekli dersler vererek Türk öğrencilere yardımcı olmaktadır. Bu sayede öğrenciler derslerine daha çabuk adapte olabilmekte ve müfredat konularını daha kolay benimseyebilmektedir. Türkçe destekli dersler sayesinde öğrenciler okula da daha çabuk bağlanabilmektedir. Bosna Hersek Üniversiteleri bu anlamda yeniliklere imza atmakta ve Türkçe alt yapılı dersler ile öğrencilere büyük imkanlar sunmaktadır.

Bosna Hersek Üniversitesi’nden mezun olan bir öğrencinin diploması Türkiye’de de geçerli olmaktadır. Bu anlamda oldukça önemli bir diploma almış olan öğrenciler adeta Türkiye’de okumuş ve mezun olmuş gibi muamele görebilmektedir. Bu sayede de istedikleri kurum sınavına ve mesleğe adım atabilmeleri de mümkün hale gelmektedir. Bosna’da eğitim öğrenciler için büyük faydalar sağlamaktadır. Bosna’da okuyan öğrenciler hem yeni bir dil öğrenmiş olacaklar hem de Bosna Hersek Üniversiteleri’nin istedikleri bir bölümünden lisans diploması alabilecekler.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile Bosna’da Eğitim
Bosna’da eğitim almak isteyen öğrenciler Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığının son derece uzman ve güler yüzlü olan kadrosundan destek alabilmektedirler. Böylelikle yurtdışı eğitim hakkında merak ettiklerinizi Eurostar’dan öğrenebileceksiniz. Bosna Hersek Üniversiteleri’nde okuyan öğrenciler aylık olarak öğrenci kredisinden faydalanabilir ve daha sonra ileriki yıllarda ödeme imkanı bulabilir. Bosna’da eğitim oldukça uygun maliyetler ile öğrencilere sunulduğu için öğrenciler maddi külfet altına girmemektedir.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2848 Oy (%74)

  • Hayır : 975 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE