Eğitim

BİRİNCİLERE ÇEYREK ALTIN

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2016-17 eğitim öğretim yılı merkezi ortak sınavlar ve kültürel sosyal faaliyetler ödül töreninde dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Antalya’da 120 soruda 120 yapan 234 öğrenciden 74’ü Alanya'dan çıktı. 91 öğrenci de sadece bir yanlış yaptı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, “Antalya'da açık farkla birinci olduk” dedi.

BİRİNCİLERE  ÇEYREK ALTIN

9 Haziran 2017 00:41
-A

+A

ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ
Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2016-17 eğitim öğretim yılı merkezi ortak sınavlar ve kültürel sosyal faaliyetler ödül töreni gerçekleştirildi. Dereceye giren öğrencilere Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er ve Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Ahmet Çelik tarafından ödülleri olan çeyrek altınları ve plaketleri verildi. Faaliyetlerde olağanüstü bir başarı sergilediklerini söyleyen Er, “Bu başarı başta öğretmenlerin, yöneticilerin özellikle her zaman yanımızda olan çok değerli velilerin ve hepimizin göz nuru olan öğrencilerin eseri” dedi. 

AÇIK FARKLA BİRİNCİ OLDUK
91 öğrencinin sadece tek yanlışı olduğunu aktaran Er, “Netice itibariyle biz bir hedef koyduk. Tam yapan öğrencilerimize birer çeyrek altın sözü vermiştik. Bu sözümüzü burada yerine getirmenin de haklı onurunu yaşıyoruz. Biz sadece akademik değik, sportif, kültürel, sosyal alanda da Antalya'da açık farkla birinci olduk. Şu an Antalya geneline baktığınızda 234 öğrenci 120 soruda 120 yapmış. Bu 234 öğrencinin 74’ü Alanya'dan. Yaklaşık yüzde 30 civarında bir rakama tekabül ediyor. Bu ilçemizin eğitimde elde ettiği başarının kesin bir kanıtı. İleride çok daha başarılı olacağız” diye konuştu.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Yeni Web Sitemizi Beğendiniz Mi?

  • Evet : 2854 Oy (%74)

  • Hayır : 977 Oy (%26)

ARŞİV

Hava, 10 Aralık
Alanya’deki Hava Durumu
+12

Yük.: +15° Düş.: -7°

Nem: 35%

Rüzgar: SSW - 4 KPH

                     E-GAZETE